son dakika haberleri

Çaldıran Belediyesi kilitli parke taşı çalışması başlattı

Çaldıran Belediyesi, alt yapı çalışmaları biten mahallelerde kilitli parke taşı çalışması başlattı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran Belediyesi kilitli parke taşı çalışması başlattı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.09.2018  17:01:00 eklendi.

 Çaldıran Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kırsal mahallelerde alt yapı çalışması biten yollarda bordürlü kilitli parke taşı ile döşenmeye başlandı. Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan aplikasyon çalışmalarının ardından 170 hane ve 3 bin 500 nüfusa sahip Han Mahallesi, ilk defa bordürlü kilitli parke taşı tanışacak. Yaklaşık 12 bin 625 metrekarelik yolun yapılması ile birlikte Han Mahallesi, tozlu ve çamurlu yol sorunundan kurtulacak. 

Bir çok kırsal mahalleye kalıcı hizmetlerin ilk defa ulaştığını belirten İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, "Daha önce ilçemizin bir çok mahallesine hizmet anlamında çaba harcanmamıştır. Birçok kırsal mahallemiz ilk defa kilitli parke taşı yolları ile tanışacaklar. Daha önce 3 bin 500 nüfuslu Han mahallemizdeki cadde ve sokaklar kullanılamaz haldeydi. Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptıkları aplikasyon çalışmalarının ardından tamamlanan alt yapı ile birlikte 12 bin 625 metre kare bordürlü kilitli parke taşı yol yapımına başladık. İnşallah bir hafta gibi kısa bir zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

Han Mahallesi sakinleri ise ilk defa mahalle aralarındaki cadde ve sokak yollarının kilitli parke taşı ile yapılacağını belirterek, “Bundan sonra çamur ve toz olmayan mahalle arasında rahat ve temiz ulaşımımız olacaktır. Belediyemizin mahallemize böyle bir hizmet getirmesi bizleri fazlasıyla memnun etti. Allah kendilerinden razı olsun” şeklinde konuştu. 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler