son dakika haberleri

Çaldıran belediyesi çamurlu yolları kurutuyor

Van’ın Çaldıran Belediyesi ekipleri, bozuk yollara mıcır döşereyerek kullanılır hale getiriyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran belediyesi çamurlu yolları kurutuyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.02.2018  13:50:00 eklendi.

 Çaldıran Beleiyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde bulunan mahallelerde eriyen kar sularından dolayı bozulan yollara mıcır döşererek kullanılır hale getiriyor.

 

İlçede bulunan Fatih Sultan Mehmet, Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur, Recep Tayyip Erdoğan ve Yavuz Sultan Selim mahallelerinde eriyen kar sularından dolayı çamurlaşan yolları mıcırlar döşenerek kullanılır hale getiriliyor.

 

Geçen yaz sezonunda mahallelerde bordürlü parke taşı yapımı için stabilize yol çalışmalarında bulunduklarını belirten Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, "Çaldıran ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ciddi anlamda bordürlü parke taşı yol çalışmalarımız olmuştu. Ancak mevsimin kısa olmasından dolayı ı mahalle yollarımızının hepsine parke taşları yapılamadı. Ancak altyapılarını tamamlayarak bu sezonda ilçemizdeki yol sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Geçen yıl parke taşı için yaptığımız stabilize yollarda eriyen kar sularından dolayı kısmen bozulan yollarımız oldu. Bozulan yollarımıza asfalt yol için kullanılan mıcırlarla güçlendirerek önümüzdeki aylarda tüm bordürlü parke taşları ile süslemeyi hedefliyoruz. Çaldıran ilçemizde 2018 yazında tüm mahalle yollarımı bordürlü parke taşları döşeyerek vatandaşlarımızın yol sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. İlçemizde hiç yolları bulunmayan mahallelerimiz vardı burada da imara uygun şekilde yolları açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çaldıran’da unutulmuş birçok hizmeti bizler gerçekleştirerek vatandaşlarımızla tanıştırdık. Bizler, halkımıza layık oldukları hizmetleri sunmaya geldik. İlçemizdeki her vatandaş bizler için aynıdır. Vatandaşlarımızın desteğini arkamıza almışız bu halka unutulan yapılamayan hizmetleri yapmaya devam edeceğiz" dedi.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler