son dakika haberleri

Çaldıran’da yol yapım çalışması

Van’ın Çaldıran ilçesine bağlı Sellik Mahallesi yolunda bordürlü parke taşı çalışmalarına başlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da yol yapım çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.10.2017  15:58:00 eklendi.

 Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce başlatılan bordürlü parke taşı çalışmasını inceleyen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilgililerden bilgi aldı.

 

Grup mahalle yolunda bulunan Sellik Mahallesi’nde yapılan aplikasyon çalışmalarının ardından ilk defa bordürlü parke taşı çalışmasına başlandığını ifade eden Dundar, mahallede yaklaşık 21 bin metrekare kilitli parke taşı döşeneceğini belirtti. Tekin Dundar, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü mühendislerimizin yaptıkları aplikasyonun ardından Sellik Mahallemize yaklaşık 21 bin metrekare bordürlü parke taşı yol yapım çalışmalarına başladık. Sellik Mahallemiz grup mahalle yolu üzerinde kurulan ve nüfus yoğunluğu olan bir yerleşim yerimizdir. Ancak bugüne kadar mahalle aralarında herhangi bir yol çalışması yapılmamıştır. Stabilize yollar kullanılıyordu, ancak yapılan bu çalışmamızla birlikte mahalle sakinleri toz ve topraktan kurtularak kullanılabilir yola kavuşmuş olacaklar” dedi.

 

Çalışmaların iki hafta gibi kısa bir sürede bitirilerek yolun hizmete sokulacağını ifade eden Dundar, “Sellik Mahallemizde başta içme su sorununu çözerek okul, cami, taziye evi gibi kullanılan ortak alanlarda da gerekli peyzaj çalışmalarını yaparak, buralara da kilitli parke taşı döşedik” ifadelerini kullandı.
 

Mahalle Muhtarı Adem Çınarbay ise, yaklaşık 30 yıldır mahallede belediyecilik adına herhangi bir hizmet yapılmadığını ifade ederek, “2017 yılı içerisinde başta içme suyu olmak üzere yolu olmayan evlerimizin yapılan aplikasyon çalışmalarının ardından yollarında parke taşına başlandı. Bununla birlikte mahallemizin ortak kullanım alanları olan okul, cami, taziye evi ve mezarlık alanlarımızın peyzaj çalışmaları yapılarak kilitli parke taşı döşendi. Yapılan hizmetlerden ötürü İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar ve ekibine şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler