son dakika haberleri

Çaldıran’da karne sevinci

Van’ın Çaldıran ilçesinde karnelerini alan öğrenciler yarıyıl tatiline girdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da karne sevinci
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.01.2018  22:42:00 eklendi.

Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, öğrencilere tek tek karnelerini vererek, iyi tatiller dileğinde bulundu.


Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak kırtasiye malzemesi de dağıtan Dundar, “Eğitim öğretimin ilk dönemini bitirerek tatil dönemine girdiniz. Çalıştınız, emek harcadınız, emeklerinizin karşılığını aldınız. Başarılı olamayanların karamsar olmamaları gerekir. İşin başındalar, çalışarak başarıya ulaşabilirler. İlçemizde eğitim kalitesi her geçen gün daha da iyiye doğru gidiyor. Okullarımızda yaptığımız çalışmalardan sonra eksiklerimiz bulunmamaktadır. Öğretmenlerimizin de katkılarıyla başarının daha da güzel ve verimli olabileceğine inanıyorum. Tatil yaparak zaman zaman derslerinizi gözden geçirmeye çalışıp, bol bol kitap okuyun” dedi.


Kaymakam Dundar, daha sonra Köylere Hizmet Götürme Birliği Anaokulunu ziyaret ederek miniklere karnelerini vererek, oyuncak dağıttı. İlçenin tek anaokulu olan Köylere Hizmet Götürme Anaokuluna oyun salonu açtıklarını hatırlatan Dundar, “Çocuklarımız soğuk havada içeride oynayabilecekleri park halindeki salonda oynayarak zaman geçirebiliyorlar, bu da onları sevindiriyor” diye konuştu.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler