son dakika haberleri

Çaldıran’da yol yapım tespit çalışmaları tamamlandı

Van’ın Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kar yağışı altında yapılan yol yapım tespit çalışmaları tamamlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da yol yapım tespit çalışmaları tamamlandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.03.2018  12:12:00 eklendi.

 Yapılan çalışmalar sonucunda 6 merkez ve 78 kırsal yerleşim biriminde toplam yaklaşık 700 bin metrekare bordürlü parke taşı yol yapımı tespit edilerek yetkili makamlara sunuldu.

 

Yapılan kilitli parke taşı yol yapım çalışmalarının ihale aşamasında olduğunu belirten Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, “Çaldıran ilçemizde geçen yaz sezonunda yaklaşık 200 bin metrekare bordürlü parke taşı yol yapımını yaptık. Fen İşleri Müdürlüğü harita mühendislerimizin kış mevsiminde yaptıkları ölçüm çalışmaları tamamlanarak 6 merkez ve 78 kırsal yerleşim birimimizde 700 bin metrekare yolun yapımı tespit edildi. Projelendirme çalışmalarımız tamamlanarak önümüzdeki ay ihaleye çıkarılmasını hedefliyoruz. Çaldıran Belediyesi olarak ilçe merkezi ve kırsal mahallelerimizde çamur deryası ve toz topraktan ulaşımı tamamen kaldırarak, daha iyi ve yaşanılabilir bir ilçe haline getireceğiz inşallah. Çaldıran, belediye olduğundan bu yana ilk defa göremediği hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırarak hayır dualarını aldık. Çünkü bizler halkımızla birlikte el ele vererek çalışıyor ve vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hizmet ediyoruz. İnşallah 2018 yaz sezonu sonunda ilçemiz ve kırsal mahallelerimizde yolu yapılmamış hiçbir yerleşim yerimiz kalmayacaktır” dedi. 

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler