son dakika haberleri

Çaldıran’da bayramlaşma

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın katılımıyla ilçede bayramlaşma töreni yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da bayramlaşma
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.08.2018  09:31:00 eklendi.

Sabah saatlerinde Vanyolu Caddesi üzerindeki bir cafede düzenlenen bayramlaşma törenine Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Cumhuriyet Savcısı Ali Saban, Adli Hakim Musa İncekan, 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Kıdemli Binbaşı Sezgin Tosun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yunus Emre Aksoy, kamu kurum amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileriyle muhtar ve vatandaşlar katıldı.


Burada vatandaşlarla tek tek bayramlaşan Tekin Dundar, dini bayramların birliğin, kardeşliğin, iyiliğin ve güzelliklerin daha çok hissedildiği ve yoğunlaştığı günler olduğunu belirtti. Tekin Dundar, "Milletçe gelenek ve kültürümüzün önemli zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı’nın güzelliklerini birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşamaktayım. Kurban Bayramı bütün milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve huzur verecek milli birlik ve beraberliğimizi, manevi dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir. Kurban Bayramı’nda yardım elinin uzatılması vazgeçilmez bir geleneğimizdir. Mutluluk ve sevincin paylaştıkça çoğalacağı unutulmadan, bu bayramı hepinizin aynı sevinç ve coşkuyla yaşayabilmesini temenni ediyorum. Bayramların bayram tadında yaşaması temennisiyle başta Müslüman alemi ve sizlerin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum" dedi. 


Kaymakam Dundar veberaberindekiler, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü, 1. Hudut Tabur Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, buradaki polis ve askerlerle bayramlaştı. 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler