son dakika haberleri

Çaldıran’da altyapı çalışması

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından yollara döşenecek kilitli parke taşı öncesi altyapı çalışmalarına başlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da altyapı çalışması
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.04.2018  14:08:00 eklendi.

 Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılacak kilitli parke taşı yol çalışmasının altyapı işi, ilçenin en büyük kırsal mahallesi olan ve yaklaşık 700 hane ile 3 bin 500 nüfusu bulunan Soğuksu Mahallesi’nde başlatıldı.

 

Tüm mahalleleri kilitli parke taşlarıyla süsleyerek ilçedeki yol sorununu tamamen ortadan kaldıracaklarını ifade eden Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, “Çaldıran ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde geçen yıl kısmen yol yapım çalışmalarımız oldu, ancak yapılamayan yollarımız ise kullanılamaz haldedir. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan yol sorununu bu yaz mevsiminde tamamen çözerek, yaşanılabilir bir Çaldıran haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu yıl ilçe merkezi ve kırsal mahallelerimizde yaklaşık 700 bin metrekare yol yapılması gerektiğini tespit ettik. Şartnamelerimizi tamamladık, hemen ihalelerini yapmayı düşünüyoruz. Bordürlü parke taşlı yolların yapılması için altyapısının tamamlanması gerekiyor. Bunu Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz nüfus yoğunluğu bulunan yaklaşık 700 hane ve 3 bin 500 nüfusa sahip Soğuksu Mahallemizde başlattı. Farklı ekipler oluşturarak diğer mahallelerimizde de altyapı çalışmalarının ardından ilçemizde bulunan yol sorununu tamamen ortadan kaldırarak, yaşanabilir bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

 

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler