son dakika haberleri

Çaldıran’da ‘Okul Güvenliği’ toplantısı

Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar başkanlığında ‘Okul Güvenliği’ toplantısı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da ‘Okul Güvenliği’ toplantısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.02.2018  00:47:00 eklendi.

 Çaldıran Yavuz Sultan Selim İlkokulunun konferans salonunda yapılan toplantı, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Diki, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, kurum müdürleri, veliler ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Dundar, 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. döneminde kaymakamlık ve belediye başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve alınan önlemler hakkında bilgiler verdi. 2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. döneminde alınacak önlemlere de değinen Durdar, okul-veli işbirliğinin önemini anlattı. Okul müdürlerine velilerin öğrencileri konusunda daha fazla bilgiye sahip olmaları konusunda uyaran Dundar, öğrencilerinin yeteneklerinin de göz önünde bulundurulması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Dundar, “Eğitim öncelikle ailede başlar. Öğrencilere kazandırılacak davranışlarda ve çocuğun geleceğinin belirlenmesinde aile büyük önem taşır. Emniyet ve jandarma kolluk kuvvetleri ile okul müdürlükleri, alınacak tedbirlerle alakalı sürekli işbirliği içinde bulunmaları gerekir” dedi.

 

Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar, kent güvenlik yönetim sistemlerine entegre edilecek okul kamera sistemlerine ilişkin çalışmaların sene başı itibariyle titizlikle yürütüldüğünü belirterek, “Bu konuda Çaldıran Belediyesinin imkanları dahilinde ilçe genelinde ihtiyacı bulunan Yavuz Sultan Selim İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Umuttepe İlk ve Ortaokulu, Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu ve Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Ortaokuluna güvenlik kamera sistemleri kurulmuştur. Güvenlik kamera sistemi ihtiyacı olan okullara kamera sistemi kurulmaya devam edilecektir. Okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması konusunda okul müdürlerine, okul müdür yardımcılarına ve öğretmenlere İlçe Emniyet Amiri ve İlçe Jandarma Komutanı tarafından bu konuda işbirliği içerisinde neler yapılacağı ve alınacak tedbirler konusunda bilgi verildi” diye konuştu.
 

Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusuna da değinen Dundar, aynı hassasiyetin gösterilerek veli ve öğrencilere yönelik seminerlerin devam ettirilmesini istedi. Öğrencilerin okul servisleri ile güvenli bir şekilde taşınması konusunda okul servis araçlarının model yıllarının yükseltilmesi, servis şoförlerinin herhangi bir sabıkasının olmamasına, ehliyet sahibi olup olmadıklarına dikkat edilmesi gerektiğini dile getiren Dundar, öğrenciler dışında herhangi bir yolcu taşınmamasına özen gösterilmesi gerektiğini kaydetti.


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler