son dakika haberleri

Çaldıran’da ‘buz kırma timi’ görev başındı

Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan ‘buz kırma timi’, yüksek binaların çatılarında oluşan buz sarkıtlarını temizleyerek, olası tehlikelerin önüne geçiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çaldıran’da ‘buz kırma timi’ görev başındı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.12.2017  15:02:00 eklendi.

 İlçede kar yağışının ardından özellikle yüksek binaların çatılarında buz sarkıtları oluşmaya başladı. Çaldıran Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘buz kırma timi’, buz sarkıtlarını temizlemeye başladı.

 

Çatılarda oluşan buz sarkıtlarının vatandaşların sağlığı açısından tehlike arz ettiğini belirten Çaldıran Belediye Başkan Vekili Yardımcısı Alp Şevket Aksoy, “İlçemizde kar yağışının ardından özellikle çarşı merkezimizde bulunan çok katlı binaların çatılarında buz sarkıtları oluşmaya başladı. İlçemiz çarşı merkezi yoğunluğun yaşandığı yerlerden bir tanesidir. Oluşan sarkıtların kırılması sonucu hem vatandaşlarımıza hem de park halinde bulunan araçlara zarar verebilir düşüncesi ile ekiplerimizce böyle bir çalışma başlattık. İtfaiye aracını kullanarak oluşan buz sarkıtlarını temizliyoruz. Böylelikle tehlike arz eden sorunu ortadan kaldırarak vatandaşlarımızın saçaklar altında rahat yürüyebilmelerini sağladık” dedi.

 

Aksoy, iş makineleriyle sabaha kadar çarşı merkezindeki kar yığınlarını da temizleyerek, buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması yaptıklarını da sözlerine ekledi.

 


Çaldıran |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler