son dakika haberleri

Buz Lazer İşlemi Yaptırmak

KADINLAR İÇİN LAZER EPİLASYON İŞLEMLERİ

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Buz Lazer İşlemi Yaptırmak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.01.2019  16:58:00 eklendi.

İstenmeyen kıllar birçok kadının ortak problemidir. Kıllardan kurtulmak için birçok yola başvursalar da bunların hiçbiri lazer epilasyon kadar etkili olmamaktadır. Kadınların birçoğu lazer epilasyon yaptırmaktadır. Fakat bir kısmı ise lazer epilasyonun ileriki yaşlarda oluşturabileceği cilt hastalıklarından ya da yakma işlemi sırasında yanmaktan korktukları için bu işleme sıcak bakmamaktadırlar. Gelişen teknoloji ile birlikte kadınlar ve erkekler de evlerinde lazer epilasyon işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Bunun için belirli markaların lazer epilasyon cihazları olsa bile kullanıcı yorumlarında evde yapılan epilasyon işlemlerinin pek de olumlu sonuçlar vermediği görülmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon işlemleri mutlaka uzman kontrolünde yaptırılmalıdır.

Acısız Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer epilasyon işleminde ışınlar yüksek ısılarda derinin altındaki kıl köklerini kurutmak için deriye işlenmektedir. Bu işlem esnasında mutlaka ağrı hissedilmektedir. Ancak bu işlemler arasında en hafif ve acısı en az olan yöntem buz lazer epilasyon yöntemidir. Buz lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamaları arasında en ağrısız, hızlı ve son teknolojilerinden biridir. Lazer epilasyonlar ütüleme epilasyon teknolojisi sayesinde acısız hale eski teknolojilerle getirilmişti. Bugün ise gelişen teknolojiyle bilim insanları buz lazer teknolojisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Lazer epilasyon artık acı vermemekte ve cihaz başlıkları buzdan oluşmaktadır. Cihaz başlığının buz olması lazerin ismini getirmektedir. Ayrıca seans süreleri oldukça kısalmıştır. Bunun nedeni de lazer uçlarının çok geniş ve büyük olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok şehirde buz lazer işlemi gerçekleştirilmektedir. Buz lazer İzmir merkezi olan ve internet sitesi http://www.buzlazer.com ‘dan gerekli bilgi alınabilmektedir.


Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon esnasında istenmeyen kıllardan kurtulmak için kıl köklerine ışık atımlarıyla kıl kökleri zayıflatılmaktadır. Böylece vücuttaki istenmeyen kıllardan kısa sürede kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyonun ciddi sağlık problemlerine sebep olabilecek zararlarının olduğu kanıtlanmamıştır. Cilt yapısına göre değişiklik gösterebilen yan etkileri bulunduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Her cilt tipinin birbirinden farklı olması ve hassas yapılı ciltlerde lazer epilasyon yan etkilerine daha çok rastlanılmaktadır.


Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır?


Lazer epilasyon esnasında veya sonrasında ciltte farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Ciltte kızarıklık, yanma, leke gibi oluşumlar gözlemlenmektedir. Genel olarak da bu etkiler kalıcı olmamaktadır. Lazerden hemen sonra gözlemlenen yan etkilerdir. Hassas ciltlerde biraz daha uzun süre etkiler kalsa da geçici olduğunu söylemek mümkündür. Bu durumun önlenebilmesi için lazer epilasyon yaptırılırken lazer cihazını cilde göre ayarlamak en doğrusu olacaktır. Epilasyon yaptırmaya karar verenler mutlaka güvenilir merkezleri tercih etmelidir ve güzellik uzmanlarının yönlendirmesiyle epilasyon işlemine başlamalıdır. Son teknoloji olan buz lazer ile de diğer yöntemlerle karşılaşılan sorunlar ortadan kalkmaktadır. Buz lazer İzmir kentinde de sıkça yaptırılan epilasyonlardandır.


Epilasyon İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Epilasyon işlemi uygulanmadan öncesinde ve sonrasında birçok dikkat edilmesi gereken kural vardır. bakım ve hijyen kuralları en başta gelmektedir. eğer epilasyon işlemi yaptırılacak olan bölgede yara, iltihap ya da enfeksiyon varsa o bölgelere buz lazer ya da diğer lazer epilasyon yöntemleri uygulanmamalıdır. Buz lazer İzmir merkezi tüm bu kurallara uyarak müşterilerine gereken hizmeti sağlamaktadır. Dikkat edilmediği takdirde lazer işlemi ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Epilasyon sonrasında güneş ışınlarından mutlaka kaçınılmalıdır. Epilasyon yapılan bölgenin doğrudan ışık altında kalması ciltte soyulma ve lekelere neden olabilmektedir. Bu nedenle güneş kremi kullanmadan güneş ışığının altında uzun süre kalınmamalıdır. Epilasyon sonrasında da en az 5 saat kadar duş alınmamalı ve su teması kesilmelidir.

Buz lazer işlemi bütün vücuda uygulanabilmektedir. Genital bölgeye yapılan lazer epilasyonların rahim ya da yumurtalık kanallarına zarar vermediği uzmanların araştırmaları sonucunda kanıtlanmıştır. Genital bölgeye hiçbir yan etkisi olmamaktadır. Epilasyon yaptırılmadan önce kadın doğum uzmanına danışılarak farklı sağlık problemi varsa epilasyon yaptırmak ya da yaptırmamak konusunda hekimden öğrenmek mümkün olmaktadır. lazer epilasyon için yapılan önemli uyarılardan biri de hamilelerin epilasyonu kesinlikle yaptırmaması gerektiğidir. Hamilelik sürecinde ciddi zararlara neden olabileceği uzmanlarca belirtilmektedir.

Sonuç olarak buz lazer işlemi ağrısız ve kesin bir kıl kurutma tedavisidir. Uygun cihazlar ayarları yapıldığında sonuçlar kalıcı olmaktadır. Ancak kişilerin de lazer epilasyon cihazlarını ve türlerini güzellik merkezlerine de danışmaları gerekmektedir.

 


Sağlık |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler