son dakika haberleri

Buz Lazer İle Ağrısız Epilasyon

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Buz Lazer İle Ağrısız Epilasyon
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.05.2019  00:21:00 eklendi.

buz epilasyon, en son teknolojiyi kullanan en uygun epilasyon yöntemlerinden biridir. Kıl kökünde farklı yapılara yönelik farklı dalga boylarına sahip uygulanan yöntem, istenmeyen tüyler için son teknoloji çözümdür. Buz epilasyonu çok daha geniş yüzeylere yöneliktir ve atış başına çok daha fazla sayıda kıl köküne ulaşır. Bu nedenle, seanslar diğer epilasyon yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha kısadır. Tüm vücudun buz lazer seansları yaklaşık 35-40 dakika sürer. Ek olarak, seans sayısı diğer epilasyon türlerine kıyasla azdır, çünkü çok etkilidir. 6 seanstan sonra istenmeyen tüyler kaybedilebilir.

 

Yüz Bölgesine Buz Lazer Uygulanır Mı?

En hızlı büyüyen kıl yapısı yüz bölgesindedir, özellikle de bıyık ve sakal bölgesi kadının görsel sorunlarından biridir. Yüz bölgesi hormonal olarak hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesi için doğru epilasyon seçilmezse, kıl köklerinin tekrar uyanması muhtemeldir ve epilasyon işlemi başarısız olur.

Buz epilasyon hem büyüme hem de kıl büyümesiyle ilgilenmek isteyenler için en uygun yöntemdir. Kılların buz başlık ile yakılması en açık ve zayıf cilt tüylerinde bile etkili olduğu için yüz bölgesinde de başarılı sonuçlar verir. Ağrı da en aza indirgenmiş düzeydedir. Tüylerin buz epilasyon ile alınması doğru prosedürdür ve güvenilir kişilerin yardımı ile yapılırsa yüzdeki tüylerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu nedenle hijyenik ve konforlu kullanım sağlar.

 

 

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Hangi yöntemin kullanıldığına bakılmaksızın, sarı kılları gidermek için bile herhangi bir lazer epilasyon yöntemi hamile kadınlar için uygun değildir. Hamilelikten önce epilasyon başlatan kişiler programlarını erteleyebilirler. Hamileliği kısa olan kadınlar için buz lazer, hamilelikten önce veya sonraya bırakılmalıdır. Buz epilasyon hamilelikten önce ve sonra çok güvenilirdir. Ancak bu hamilelik sırasında yapılmamalıdır.

Hangi Mevsimde Buz Lazer Uygulanır?

Buz lazer uygulaması ağrısızdır, cildi tahriş etmez. Epilasyonun en uygun yöntemi olan buz lazer yöntemi, hem yaz hem de kış aylarında güvenle yaptırılabilir. Ayrıca, beyaz ten veya bronz ten olması da önemli değildir. Her çeşit cilt için uygun bir yöntemdir. Buz lazer epilasyondan sonra insanlar güvenilir bir şekilde güneşlenebilir ama yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ​​kullanmalıdır. Sağlıklı ciltler için normal koşullarda koruyucu bir ürün kullanılması tavsiye edilir.

 

 

Buz Lazer Erkekler İçin Uygun Mudur?

Erkekler, sağlık nedenleriyle (kıl bakımı, vb.) veya estetik nedenlerle, son yıllarda kıllarından kadınlardan daha çok rahatsız olmaktadır. Ağrı en aza indirildiğinden buz lazer erkekler için de çok uygundur. Erkeklerin kıllarından kurtulabilecekleri en acısız yöntemlerden biridir. Kıl yoğunluğundan veya ten renginden bağımsız olarak her erkek buzlu epilasyon yaptırabilir.

Buz Lazer Epilasyonda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

 

Buz lazer epilasyon işlem öncesinde ne olursa olsun ilgili bölgesinin 1 hafta süre ile güneşten uzak kalması gerekmektedir. Şayet ilk seansınız değil ise bölgedeki kılların 1 gün öncesinde jilet ile kesilmesi gerekmektedir. İşlemden hemen önce veya aynı gün jilet uygulanması ciltte tahriş ve kuruluğa sebep olacağından önermiyoruz. Buz Lazer epilasyon seanslarından 1 hafta önce aktif güneşe çıkılmamalı, solaryuma girilmemelidir. Uygulamadan sonra 1 gün boyunca uygulama yapılan bölge su ile temas etmemelidir. Buz lazer epilasyon sonrası diğer lazer epilasyon cihazlarında olduğu gibi mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanılması gerekir.

Detaylı bilgi ve size en yakın kliniği bulmanız için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


A-Haber |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler