son dakika haberleri

Büyükşehir'den Ümit'e tekerlekli sandalye hediye

Büyükşehir Belediyesi, Karataş ailesinin doğuştan engelli çocukları olan 15 yaşındaki Ümit’e tekerlekli sandalye hediye etti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir'den Ümit'e tekerlekli sandalye hediye
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.06.2019  19:27:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanlığı engelliler yararına yürüttüğü çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalarla birlikte sosyal hizmet uzmanlarınca daha önce tespiti yapılan, Edremit İlçesi Süphan Mahallesi'nde yaşayan Karataş ailesinin doğuştan engelli çocukları Ümit’e tekerlekli sandalye verildi.


Tekerlekli sandalyeyi Büyükşehir Belediyesi'nde, Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın’dan alan baba Osman Karataş belediyeye teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Havaların ısınmasıyla birlikte Ümit’in de dışarıya çıkmak istediğini dile getiren baba Karataş, “Tekerlekli sardalyesi olmadığı için Ümit sürekli evdeydi. Bu da onu çok üzüyordu. Ben de maddi yetersizliklerden dolayı oğluma tekerlekli sandalye alamıyordum. Sağ olsun yapılan başvuru ve tespitlerin ardından Büyükşehir Belediyesi bize bu tekerlekli sandalyeyi verdi. Ben bu güzel hediye için yetkililere çok teşekkür ediyorum” dedi.


Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi Başkanı Erkan Akın ise “Kentin her noktasındaki engelli ve muhtaç insanlara ulaşmak adına özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bugün de 15 yaşındaki Ümit’e tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. İyi günlerde kullansın. Çalışmalarımız ve yardımlarımız devam edecektir” diye konuştu.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler