son dakika haberleri

Büyükşehir YKS'ye giren öğrencileri refakatçi misafirhanesinde ağırladı

Büyükşehir Belediyesi çevre il ve ilçelerden YKS için kente gelen dar gelirli öğrencileri refakatçi misafirhanesinde ağırladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir YKS'ye giren öğrencileri refakatçi misafirhanesinde ağırladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.06.2019  13:22:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla refakatçi misafirhanesinin kapılarını bu kez de öğrencilere açtı.

 

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için çevre il ve ilçelerden gelen 100'e yakın öğrenci, Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Dairesi'ne bağlı refakatçi misafirhanesine yerleştirildi. Anne, baba ve yakınlarıyla misafirhaneye yerleşen öğrencilere, kahvaltı ve akşam yemeği ile servis imkanı da verilecek.


Yapılan uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirten öğrenciler, bu imkanı kendilerine veren Van Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.


Van Büyükşehir Belediyesi Eşbakanları ise, yarın tüm Türkiye'de olduğu gibi Van'da da sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek, büyükşehir belediyesinin imkanlarını öğrencilere her zaman sunmaya hazır olduklarını söyledi.


Öte yandan, Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait ulaşım araçları da sınavının yapılacağı 15-16 Haziran tarihlerinde öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayacak.

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler