son dakika haberleri

Büyükşehir otobüsleri çalışanlara ücretsiz!

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kentteki kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşımanın ücretsiz olduğunu duyurdu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir otobüsleri çalışanlara ücretsiz!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.03.2020  12:30:00 eklendi.

 Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla özel sektörde ve kamuda çalışan sağlık personellerine yönelik önemli bir adım attı. Alınan kararlar kentteki kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşımanın ücretsiz olduğunu duyurdu. 

 


KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANMIŞTI


Cumhurbaşkanı Kararı ile sağlık çalışanları, belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Mayıs 2020'ye kadar ücretsiz faydanılacağı duyurulmuştu.


ŞEHRİVAN GAZETESİ


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler