son dakika haberleri

Büyükşehir Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı Başkale’de...

Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı, Başkale ilçesine bağlı, Ortayazı (Bejingır) ve Albayrak (Dêrê) mahallelerinden halkla bir araya geldi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı Başkale’de...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.02.2019  17:15:00 eklendi.

 Seçim çalışmaları kapsamında Başkale ilçesine bağlı gerçekleşen mahalle buluşmasına Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı, DBP İl Eş Başkanı Ayla Tarhan, Başkale Belediye Eş Başkan Adayları Şengül Polat, Erkan Acar, DTK temsilcileri, TJA Aktivistleri ve halk katıldı.


Köylerde halkla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı, işsizlik ve yoksulluk nedeniyle Başkale’nin son yıllarda yoğun göç verdiğini kaydetti. Başkale-İran sınırında son yıllarda yüzlerce gencin ‘Kaçakçılık’ yaptığı gerekçesiyle yaşamını yitirdiğini hatırlatan Avcı, AKP’nin çözüm yerine daha fazla sorun ürettiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ‘Kayyum atamalarında geç kaldık’ şeklinde ki açıklamalarına tepki gösteren Avcı, “ Madem kayyum bu kadar iyi neden kayyumları aday olarak karşımıza çıkarmadı. Başkale ve Van’ın diğer kayyumları iyiyse neden AKP’den aday yapmadılar. Bugün kadar iradesine yüzde 90 civarında oy ile sahip çıkan Başkale halkı 31 Mart’ta yine iradesine sahip çıkacaktır.” Diye konuştu.İPEKYOLU

HDP İpekyolu İlçe Belediye Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt, Azim Yacan ve HDP İlçe Yöneticileri seçim çalışmaları kapsamında Bölge Hastanesi ve Serhat Güzergahında çalışan minibüs şoförleri ile bir araya gelerek ekonomik krizi ve akaryakıt fiyatlarını konuştu.SARAY

Saray Belediyesi Eş Başkan Adayalır Caziye Duman, Şahabettin Bilmez ve beraberindekiler ilçeye bağlı Keçikayası (Kavılık) ve Kazlıgöl (xocık) köylerinde halkla buluşarak tecrit ve açlık grevlerini görüştü.


 
 
 
 
 
 
 


Vanhaberdar

Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler