son dakika haberleri

Büyükşehir engelli vatandaşın yolunu asfaltladı

Van’da evinin bahçesindeki engellerden dolayı dışarıya çıkamayan 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay’ın bahçesindeki yürüme yolu Van Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir engelli vatandaşın yolunu asfaltladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.08.2019  17:20:00 eklendi.

 Kimsenin yardımı olmadan ilk kez dışarı çıkan Topyay, belediyeye teşekkür etti.

 

Van'nın Tuşba İlçesi Seyrantepe Mahallesi'nde yaşayan 12 çocuk babası 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay, Kurban Bayramı'nda Eşbaşkanlar Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı’ya ulaşarak, bahçesindeki engellerden dolayı dışarı çıkamadığını söyledi. Yapılan tespitlerin ardından maddi durumu iyi olmayan Topyay’ın kapısının önünden sokağın başına kadar olan bölüm Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlandı. Yapılan asfaltın ardından Topyay, ilk kez kendi çabalarıyla tekerlekli sandalyesine binip sokağa çıktı.

 

Hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne ve Eşbaşkanlara teşekkür eden Topyay, “Yaşadığım rahatsızlıktan dolayı bacaklarımı kaybettim. Bahçemdeki engellerden dolayı yaklaşık 3 yıldır çok zor şartlarda dışarı çıkabiliyorum. Sağ olsunlar Kurban Bayramı selamlaşması için mahallemize gelen belediye başkanlarımıza sesimizi ulaştırdık. Onlar da bizi kırmayarak bugün bahçemizin yürüyüş yolunu asfaltladılar. Ben bugün ilk kez kimseden yardım almadan sokağa çıktım. Allah belediyemizden razı olsun, belediye eşbaşkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler