son dakika haberleri

Büyükşehir Belediyesi Özalp’te ilk kadın grup toplantısı'nı yaptı

Van Büyükşehir Belediye Meclisi Kadın Grup Toplantısı Özalp İlçesi'nde Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan başkanlığında yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir Belediyesi Özalp’te ilk kadın grup toplantısı'nı yaptı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.08.2019  17:25:00 eklendi.

 Özalp Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya ilçe belediye eşbaşkanları ve HDP'li kadın meclis üyeleri katıldı.

 

Kadın Grup Toplantısı'nın her ay bir ilçede yapılacağını söyleyen Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, “Kadın grup toplantımızın amacı ilçelerimizde yaşayan sorunları tartışmak. Kadın Eşbaşkanlarımıza ulaşan sorunları burada tartışarak, çözümü için büyükşehir meclisine taşıyacağız. Kentimizde yaşayan bütün kadınların belediye hizmetlerine erişimini kolaylaştıran hizmetleri yapmak bizlerin öncelikli görevidir” dedi.

 

 

‘HAYALİMİZ BİR KADIN KENTİ'

Amaçlarının bir kadın kenti-yurdu yaratmak olduğunu söyleyen Eşbaşkan Özgökçe, “Kadın kenti inşası için çalışmaları ilk günden itibaren başlattık. Kadın yurdu - kenti demek kadınların görünebilir olduğu, bütün hizmetlere erişebildiği, kadınların yaşam alanlarını çoğaltan, hizmetlere erişmeyi sağlayabilen, kadınların ayrımcılığa maruz kalmadığı ve en önemli problemleri olan yoksulluk ve diğer bütün sorunları çözüme kavuşturabileceğimiz bir yerel yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz. Bugün bunu burada kapalı grup toplantımız vesilesiyle bir kere daha halkımıza açıklamak istedik. Kadın yurdu - kenti demek dışardan bakıldığında bu kentte kadınların ayrımsız, şiddete maruz kalmadan yaşanılabilirlik göstergesini ölçen ve hizmetleri hayata geçiren, pratik olarak sağlayan tüm kadınların sorununu çözecek mekanizmaları hayata geçirmeyi istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. Bütün kadınlara ve bütün halkımıza belediyelerimizin kapısı açıktır” diye konuştu.

 

Eşbaşkan Özgökçe'nin konuşması ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

 


Özalp |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler