son dakika haberleri

Büyükşehir Belediyesi Hoşap Kalesi'nde incelemelerde bulundu

Van Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Hoşap Kalesi’ni koruma amaçlı imar planı için arazide incelemelerde bulundu.Van Büyükşehir Belediyesi, tarihi yerlerin ve eserlerin korunması için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir Belediyesi Hoşap Kalesi'nde incelemelerde bulundu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.07.2019  15:26:00 eklendi.

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mekansal Planlama Şube Müdürlüğü ve Koruma Uygulama Denetim Büroları (KUDEB) Şube Müdürlüğü’nün ekipleri, Gürpınar İlçesi Güzelsu Mahallesi’nde bulunan tarihi Hoşap Kalesi’ni koruma amaçlı imar planı için arazide incelemelerde bulundu.


İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Eşref Güçlü’nün de aralarında bulunduğu ekip, bölgede inceleme yaparak, mahalle muhtarıyla görüştü.Yöreyi turizmde canlandırmak ve mevcut potansiyelin gün yüzüne çıkarılması amacıyla çalışmalarını sürdüren ekipler, yörenin temel vizyonunu oluşturmak adına da önemli bir adım atmış oldu. Yapılacak plan yaklaşık 157 hektarlık alanı kapsamakta. Jeolojik etüt raporu ve halihazır çalışmaları tamamlanmış olup 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı çalışmaları ise devam etmekte. Söz konusu çalışma Evliya Bey Medresesi, Hasan Bey Medresesi ve Türbesi, Süleyman Bey Kümbeti, Bey Hanı, Evliya Bey Köprüsü’nü kapsamakta.

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler