son dakika haberleri

Burak Yılmaz'dan Selçuk İnan bombası!

Trabzonspor, golcü futbolcu Burak Yılmaz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Yılmaz, imza töreninde Selçuk İnan'la da ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Burak Yılmaz'dan Selçuk İnan bombası!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.08.2017  15:50:00 eklendi.

Düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan bordo-mavili kulübün başkanı Muharrem Usta, "Kral yuvasına geri döndü" ifadelerini kullandı. Milli futbolcu Burak Yılmaz ise Trabzonspor'a dönmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. 


Çin’in Beijing Guoan takımından bordo-mavili takıma transfer olan Burak Yılmaz için bugün Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın da katılımı ile Medicalpark Stadı’nda bir imza töreni düzenlendi. İmza töreninde ilk olarak Muharrem Usta söz alırken “Bugün Trabzonspor için önemli bir gün. Çünkü Trabzonspor tarihinde, Türk futbol tarihinde çok önemli yeri olan Burak Yılmaz ile yeniden, tekrar bir yolculuğa daha başlıyoruz. Burak, kendi tabiri ile tekrar yuvasına döndü. Hem Türkiye’de hem yurt dışında, dünyada attığı gollerle herkesin kabul ettiği bir futbolcu Burak Yılmaz. Belki de onu iki kelime ile tanımlayacak olursak ‘o bir gol makinesi’ ve futbolun içinden bir tabirle ‘gol kralı’, daha kısa tanımlayacak olursak ‘Kral geri döndü” ifadelerini kullandı.


Bordo-mavili kulübün yeniden bir yapılanma döneminde olduğunu kaydeden Usta, “Bizim açımızdan bir yapılanma döneminden geçiyoruz ve bu sene daha iddialı, dahi kaliteli, herkesin beğeneceği bir takımı yeniden dizayn ediyoruz. Bu dizaynın iyi olabilmesi, herkesin mutlu olabilmesi için Burak Yılmaz bizim iç planımızda tabii ki önemli bir markaydı. Uzun bir serüven sonrasında onun da büyük gayretleri ile Çin’de iyi bir yaşamı varken, ekonomik anlamda ciddi bir kazancı varken Türkiye’ye dönmek ve Trabzonspor’a dönerken de büyük fedakarlıklar yapmak onun açısından da en az bizim kadar heyecan verici bir serüvendi. Uzun uğraşlar verildi, o da Trabzonspor’a gelmek için büyük gayretler sarf etti. Gönülden çok istekliydi. Çok iyi hatırlıyorum, ‘Trabzonspor’a dönmek istiyorum, Trabzonspor’da çok önemli işler yaptım ama daha da yapacağım önemli işler var. Gol kralı oldum ama daha büyüklerini düşünüyorum’ dedi. Trabzonspor’un transferinde o dönemde birlikte forma giydiği arkadaşları büyük uğraş verdiler. Onlara da çok teşekkür ediyoruz. Yönetici arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Burak Yılmaz’a yuvasına tekrar geldiği için ‘hoş geldin’ diyorum” diye konuştu.


“Geri döndüğüm için mutluyum”

Burak Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Başkanımıza söylediği güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sözlerinden daha çok bunları bana hissettirdi. Hepimiz fedakarlık yaptık. Başkanımızın yaptığı fedakarlıklar var. Yönetimimizin yaptığı fedakarlıklar var. Herkese, yönetime teşekkür ediyorum. Çok heyecanlıyım. Çok şeyler yaptığım, bireysel olarak çok güzel günler geçirdiğim Trabzonspor’a geri döndüğüm için çok mutluyum. Geçmişe takılı kalmıyorum. Tekrardan kendimi burada ispatlamak istiyorum. Yeni bir savaş, yeni bir meydan okuma belki. Eskiye takılı kalmadan tekrardan burada kendimi ispatlamak istiyorum. Bu duygularla geldim buraya. Çok goller atmak istiyorum. Şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Transferimde emeği geçen sayın başkanımıza, sayın yönetim kurulumuza, teknik direktörümüze, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah'ım utandırmasın” dedi.


“Her şey Trabzonspor’un stat açılışında başladı”

Çin’den ayrılma kararı ile ilgili sorulan bir soru üzerine Burak Yılmaz, “Trabzonspor’un yeni stadının açılışına davet edildiğimde belki biraz çekiniyordum. Başkanımız beni aradı, ‘Başımızın üstünde yerin var. Camiamız ve taraftarımız seni çok seviyor, geldiğinde onların sana olan sevgisini göreceksin’ dedi. Gerçekten ben de geldim. Çok güzel ağırlandım, karşılandım. Orada başkanımız geldi, elimden tuttu ve kulağıma da ‘Seni alacağım’ dedi. Orada ayrılık kararını vermedim ama içime düşürdü açıkçası. Bu olayla başlayan bir hikaye sonunda orada 5 maçlık bir ceza aldım. Bu konuda haksızlığa uğradığıma inanıyorum. Ceza aldıktan sonra kesin alınmış bir karardır” diye konuştu.


Spor |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler