son dakika haberleri

Bitlis’in 1,5 milyonluk 28 KOSGEB projesi onaylandı

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bitlis ve ilçelerinden sunulan toplam bütçesi 1,5 milyon lirayı bulan 28 projeyi onayladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bitlis’in 1,5 milyonluk 28 KOSGEB projesi onaylandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.02.2018  15:26:00 eklendi.

 KOSGEP projeleri ile ilgili “Yeni Girişimcileri Değerlendirme ve Karar Kurulu” toplantısına katılmak üzere Bitlis’e gelen KOSGEB Van Bölge Müdürü Bilal Emre Yörük, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya ile birlikte Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TATSO) ziyaret etti. Ziyarette TATSO Başkanı Bilal Adabağ ile görüşen KOSGEB heyeti, KOSGEB projeleri ve proje bazında Bitlis’teki girişimcilere sağlanan desteklerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bitlis’in onaylanan projeleri ilgi bilgi veren KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, Bitlis’ten KOSGEB’e sunulan 28 projenin onayladığını söyledi. Onaylanan 28 projenin toplam bütçe maliyetinin 1,5 milyon lira olduğuna dikkat çeken Kaya, onaylanan projelerin KOSGEB destekleri ile bir bir hayata geçeceğini kaydederek, bununda Bitlis ve ilçelerinin ekonomisine olumlu geri dönüşleri olacağını ifade etti.

 

 

KOSGEB olarak her zaman iş fikri olan girişimcilerin yanında olduklarını ve onları destekleme devam edeceklerini kaydeden KOSGEB Van Bölge Müdürü Bilal Emre Yörük ise, projelerin hayata geçmesindeki katkılarından dolayı TATSO ve oda başkanı Bilal Adabağ’a teşekkürlerini iletti. KOSGEB heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TATSO Başkanı Bilal Adabağ da, KOSGEB tarafından girişimcilere sağlanan desteklerin önemine vurgu yaptı. Sağlanan destekler sayesinde başta genç girişimciler olmak üzere birçok girişimcinin hem iş fikrini hayata geçirme imkanı bulduğunu hem de hayata geçirilen projelerle hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlandığını kaydeden Bilal Adabağ, bu anlamdaki desteklerinden ötürü KOSGEB Van Bölge Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya’ya teşekkürleri iletti.

 


Bölge Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler