son dakika haberleri

Beyaz Saray'ın web sitesine İspanyolca içerik halen yüklenmedi

Beyaz Saray, Trump’ın bir yıllık görev süresinin ardından halen İspanyolca dil seçeneğini web sitesine yerleştirmedi. Beyaz Saray yetkilileri ise yakında İspanyolca’nın konulacağına dair bir yorum yapmadı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Beyaz Saray'ın web sitesine İspanyolca içerik halen yüklenmedi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.02.2018  10:42:00 eklendi.

 Beyaz Saray'dan verilen vaatlere rağmen İspanyolca içerik halen kurumun web sitesine girilmedi. Trump'ın göreve gelmesiyle Ocak 2017'de İspanyolca makaleler resmi web sayfasından kaldırılmıştı.


SÜREKLİ İLERİ BİR TARİHE ATILIYOR


IB Times'in haberine göre o zamanki Beyaz Saray basın katibi Sean Spicer yeni yönetim tarafından içeriğin silindiğini ve ekibinin yeni bir web sitesi oluşturmak için çalıştığını belirtmişti. Bu açıklamadan altı ay sonra Beyaz Saray medya ilişkileri yöneticisi Helen Aguirre Ferre Temmuz'da 2017'nin sonunda İspanyolca içeriğin hayata geçirilmesinin beklendiğini söyledi.


Ferre AP'ye, Trump'ın politikaları ve girişimleri ile ilgili önemli içerik hazırlama sürecinde olduklarını e-posta yoluyla belirtmişti.


PALOMAREZ: ÇOK TEDİRGİN EDİCİ BİR MESAJ


Amerika Hispanik Ticaret Odası Başkanı Javier Palomarez ise Beyaz Saray'ın web sitesinden İspanyolca içeriğin yokluğunun “çok tedirgin edici bir mesaj” gönderdiğini ifade etti.


Palomarez, "Bu ülkede 4 milyon Hispanik-Amerikan girişimci ve iş insanı var, çoğu yönetimin ticareti destekleyen ajandasında bulunuyor. Latin toplumuyla iletişim ve bütünleşmede ufak bir çaba sarfederlerse belki de bu kişilerden birkaçını elde ederler” dedi.


TRUMP'IN GEÇMİŞ HÜKÜMETLERE ZIT POLİTİKASI


Hükümetin bu eylemi ise Beyaz Saray'ın resmi web sitesine İspanyolca'yı yerleştiren geçmiş iki yönetimden ayrıldığını gösteriyor. Latinler ise Amerika'da neredeyse her beş kişiden biri İspanyolca konuştuğundan en geniş azınlık kitleyi oluşturuyorlar.


Beyaz Saray halen 2017 ocak ayında açılan İspanyolca Twitter hesabı, @LaCasaBlanca, yı kullanıyor. Ancak bu hesap, İngilizce versiyonu olan @WhiteHouse kadar canlı değil. İspanyolca hesaptan sadece 200 paylaşım yapılırken İngilizce hesaptan 3200'ün üstünde paylaşım var.


Kararın Amerika'yı Çin, Rusya, Kuzey Kore ve İran gibi resmi sitelerinden İspanyolca bilgi sunan ülkelerin gerisinde bıraktığı ifade ediliyor.

 

TİMETÜRK ÇEVİRİ


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler