son dakika haberleri

Beyaz Bayrak Projesinde Van'daki İşletmelere Plaketleri Verildi

İpekyolu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde,Gıda Koordinasyon Ekibi tarafından uzunca bir süreden beri yürütülen ‘ Beyaz Bayrak Projesi’ sahiplerini buldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Beyaz Bayrak Projesinde Van'daki İşletmelere Plaketleri Verildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 25.08.2016  09:53:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğün de, Gıda Koordinasyon Ekibi tarafından uzunca bir süreden beri yürütülen ‘ Beyaz Bayrak Projesi’ sahiplerini buldu. İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Veysel Keser ve Beritan Tayan hijyen ve kalite açısından uygun görülen işletmeleri ziyaret ederek işletme sahiplerine plaket ve beyaz bayraklarını verdi.


Van il merkezinde kurulan VBB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Edremit Belediyesininde yer aldığı Gıda Koordinasyon Ekibi, halkın sağlıklı ve hijyenik yönden gıda mevzuatında ön görülen kriterlere uyan işyerlerini tercih edebilmesi adına bir yılı aşkın bir süredir yürütmüş olduğu ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında İlçe sınırları içerisinde uygun görülen işletmelere ödülleri verildi. İşletme sahiplerine yerlerinde verilen ödül törenine, İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Veysel Keser, Beritan Tayan, HDP Van İl Eşbaşkanı Gülistan Orhan, İpekyolu Belediye meclis üyeleri, Fırıncılar ve Lokantacılar Odası, Büyükşehir Sağlık Daire Başkanlığı çalışanları ve İpekyolu Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları katıldılar. Kalite ve hijyen açısından uygun görülen işletmeleri yerinde denetleyen Eşbaşkan Keser ve Tayan denetimin ardından işletme sahiplerine plaketlerini teslim etti. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Keser “ Büyükşehir belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz beyaz bayrak projesi kapsamında verdiğimiz plaket; hijyenik, sağlık ve kalite açısından belli bir standarda ulaşmış işyerlerine verilen önemli bir imgedir. Bu işyerlerinin kalite kontrol mekanizmasını oturtma açısından da önemlidir. Projenin önemli bir noktası da halkımızın sağlıklı iş yerlerini tercih etmede kolaylaştırıcı bir etken olmasıdır. Örneğin şehir dışından gelen insanların sağlıklı ve kaliteli bir yer seçmesinde önemli rol oynayacaktır. Ödüle laik olan işletmelerimizi bu açıdan tebrik ediyoruz.” İfadelerini kullandı. Eşbaşkan Tayan yaptığı konuşmada “ Hijyen ve kalite açısından hassas davranan iş yerlerimizi tebrik ederiz; bu halkı ve halk sağlığını önemsediklerini gösteriyor. Halkımızı önemseyen iş yerlerimizi bizde önemseriz. İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan bütün işletmelerimizin halk sağlığına dikkat etmelerini ve beyaz bayrak projesine dâhil olmasını istiyoruz. Bu proje işletmelere ekonomik açıdan da katkı sunacaktır.”


İşletme sahipleri bu proje kapsamında Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği ödülüne laik görülmelerinden kaynaklı memnuniyetlerini dile getirirken beyaz bayraklarını camlara asarak bu faaliyeti teşvik edeceklerini dile getirdiler. İlçemiz sınırları içinde Beyaz Bayrak Gıda Güvenliği ödülünü almaya hak kazanan işletmeler; Hacıoğlu Ekmek Fırını, Gaziantep Baklava Sarayı ve Birkoç Sac Kavurma Salonu.

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler