son dakika haberleri

Beş muvazzaf subay daha 'FETÖ'cüyüz' dedi

Yüzbaşı Burak Akın’ın ardından 5 muvazzaf subay daha emniyete gelip etkin pişmanlıktan yararlanmak istediklerini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Beş muvazzaf subay daha 'FETÖ'cüyüz' dedi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2018  12:39:00 eklendi.

 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere direndiği gerekçesiyle ‘kahraman' ilan edilen ve madalya ile ödüllendirilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma müdür yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın teslim olmuştu. Yine Akın'ın itirafları üzerine devre arkadaşları Genelkurmay Başkanlığında görevli Yüzbaşı Abdulkadir Koçyiğit ve Özel Kuvvetler Komutanlığında görevli Yüzbaşı Fuat Söylemez de gözaltına alınmıştı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak FETÖ hakkında kapsamlı bilgiler veren 3 isim de daha sonra adli kontrolle serbest kaldı.


YENİ İTİRAFÇILAR ÇIKTI


Yeni Şafak'tan Osman Özgan'ın habrine göre İtirafçı olan 3 ismin pazartesi günü çıkarıldıkları mahkemece serbest kalmasının ardından FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasında çözülmeler başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar kapsamında bir yandan kriptolar deşifre edilirken yeni itirafçılar çıktı.


5 SUBAY EMNİYETE TESLİM OLDU


Şu ana kadar 5 subay emniyet güçlerine teslim olarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediklerini bildirdi. İsimleri gizli tutulan subaylardan, yarbay rütbesinde olan 2'sinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda, yarbay ve binbaşı rütbesindeki 2 askerin de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli olduğu öğrenildi. Diğer ismin de Genelkurmay Başkanlığı'nda yüzbaşı rütbesinde görev yaptığı kaydedildi. Yüzbaşı hakkında daha önce Muğla'da işlem yapıldığı ancak herhangi bir delile ulaşılamadığı için serbest kaldığı belirtildi.


31 KİŞİNİN İSMİNİ VERDİ


Burak Akın ve devre arkadaşlarının itirafları üzerine yapılan operasyonlarla 4 mahrem imam gözaltına alınmıştı. Yine itiraflar ve yapılan teşhisler doğrultusunda dosyadaki şüpheli sayısının 31'e çıktığı öğrenildi. Mahrem imamlar ile kripto askerlerin de bulunduğu şüphelilerden bazılarına gözaltı işlemi uygulandığı, firari olanlar hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler