son dakika haberleri

Belediye çalışanları için 'İşçi Emekçi Hakları Semineri' düzenlendi

İpekyolu Belediyesi bünyesinde çalışan emekçilere ‘İşçi Emekçi Hakları’ konulu seminer verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Belediye çalışanları için 'İşçi Emekçi Hakları Semineri' düzenlendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.09.2019  17:17:00 eklendi.

İpekyolu Belediyesi’nde çalışan emekçilere, iş ve emekçilerin temel hakları, sendikal hak ve sendikal örgütlenme, iş akdinin feshi sonrası izlenmesi gereken yasal ve hukuki süreç hakkında bilgi vermek amacıyla Belediye Konferans Salonunda düzenlenen ‘İşçi Emekçi Hakları Seminerine’ Dr. Murat Özveri, Avukat Mustafa Özoral konuşmacı olarak katıldı.


Seminerde ilk olarak söz alan Dr.Murat Özveri, Türkiye’de iş hukukunun burjuva sermayesi ve işverenler tarafından saf çıkarlarını meşrulaştırmak için kullanıldığını ifade etti. “ Türkiye’de günlük hayat günlük çıkarlara kurban ediliyor” diyerek sözlerini sürdüren Özveri : “ Bu döngünün devamını sağlamak için kurgulanan bir durum söz konusu. Pratiği ve teorisi de böyledir. İş hukukunun konusu işçidir. İş ve işçinin korunmasıdır. Bu durumu iş hukuku ile ilgili herhangi bir kitabın giriş kısmına baktığınızda hemen hemen herkesin kabul ettiği bir gerçek olduğunu görüyoruz. İş hukuku bir dergi hukuku değildir. Örneğin; İşverenin avukatı olsanız bile iş hukukun temel ilkelerine ve ‘meslek etiğine uygun bir avukat pratiği yaşayacağım’ diyorsanız iş hukukunun tüm doğrularıyla, işçiyi koruyacak şekilde yorumlamak zorundasınız.’’ Diye konuştu.


Düzenlenen seminerin ardından Dr. Murat Özveri ve Av. Mustafa Özoral’a İpekyolu Belediyesi tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler