son dakika haberleri

Bejingir su kaynağı çevresinde düzenleme

Van’ın Gürpınar ilçesinden kente içme suyu sağlayan Bejingir kaynağının çevre düzenlemesi yapılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bejingir su kaynağı çevresinde düzenleme
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.07.2018  12:39:00 eklendi.

 Gürpınar Kaymakamlığının yürüttüğü su kaynağı çevre düzenlemesi çalışmalarını inceleyen Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

 

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı ile incelemelerde bulunan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, su kaynağının yeniden hayat bulması ve çevresinin daha yaşanılır hale getirilmesi için uygulanan projeyi incelediklerini söyledi. Tekataş, “Gürpınar Kaymakamlığımızın yürüttüğü bu çalışmalar bittiğinde Bejingir su kaynağı yepyeni bir görünüme kavuşacaktır. Bizler de su kaynağının daha güvenli ve düzenli olması için yapılan hizmetleri destekliyoruz” dedi. 

 

Van için bir hayat kaynağı olan Bejingir suyunun yıllarca hem Van’ın içme suyunu hem de sulama suyunu karşıladığını belirten Tekataş, “Kaynağın bulunduğu mevkide yapılan çalışmalarla burası yeniden hayat bulacak. Hem mesire alanı olarak düzenlenecek hem de su çevresinin güvenliği sağlanacak. Gürpınar Kaymakamlığına yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu. 
 
 
 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler