son dakika haberleri

Başkan Vekili Öztürk, ziyaret ettiği kilim atölyelerinde kilim dokudu

Van'ın Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, belediye bünyesinde açılan kilim dokuma kursunda incelemelerde bulunarak bir halı tezgâhının başına geçip kilim dokudu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Vekili Öztürk, ziyaret ettiği kilim atölyelerinde kilim dokudu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.12.2017  09:53:00 eklendi.

 Göreve başladığı günden beri yoğun bir tempo ile çalışan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçede yeni açılan kilim dokuma ve dikiş nakış kurslarını ziyaret etti.

 

İlk olarak Kadın Emeği Pazarında açılan kilim dokuma atölyesini ziyaret eden Öztürk, öğreticilerden kurs hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle bol bol sohbet eden Öztürk, büyük bir emekle dokunan kilimleri yakından inceledi. Kilimlerin büyük emeklerle dokunduğunu belirten Başkan Vekili Öztürk, bir kilim dokuma tezgâhının başına geçerek kursiyerlerle birlikte kilim dokudu. Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtılması gerektiğini belirten Öztürk, “Kilimlere çok değer veriyorum. Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtımı için Kursiyerlere her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 

Daha sonra Başkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan dikiş nakış kurslarını ziyaret eden Öztürk, burada da kursiyerlerle bir süre sohbet ettikten sonra ayrıldı.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler