son dakika haberleri

Başkan Tanıştan Ramazan Ayı mesajı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Ramazan ayı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Tanıştan Ramazan Ayı mesajı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.05.2019  13:44:00 eklendi.

Başkan Tanış, "Ramazan ayının Gürpınarımıza, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum" dedi.


Ramazan ayının huzur ayı olduğunu kaydeden Başkan Tanış, “İslam dünyasında büyük bir özlemle beklenen, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Ramazan Ayı, insanlar arasında paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı aydır. Bu mukaddes iklim, gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmek için bir vesile olduğu gibi, etrafımızda yaşanan sıkıntıların, dostluk ve kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmesi için bir imkan ve fırsattır. Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak, zengin fakir; genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak birliğimizi ve dirliğimizi daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir. Bereket, bolluk ve yardımlaşmanın alabildiğine arttığı bu kutlu ayda, sabır ve huşu içinde tutulan oruçlarımızın ve yapılan tüm ibadetlerimizin Cenabı Allah tarafından kabul edilmesini niyaz ediyorum.” dedi.

 

Bu duyguların toplumda daha yoğun olarak yaşanması gerektiğini belirten Başkan Tanış, mesajını şöyle tamamladı: "Ramazan ayının huzur, barış ve kardeşlik duygularının daha yoğun yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Ramazan ayının Gürpınarlı ve Vanlı hemşehrilerimize, ülkemize ve İslam Alemi'ne güzellikleri getirmesini diliyorum" 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler