son dakika haberleri

Başkan Tanış, Covid 19’a rağmen hizmetlerimiz aksamadı

Van'ın Gürpınar Belediyesi bir yandan korona virüsü ile mücadelesini sürdürürken bir yandan da hizmetlerine aralıksız devam ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Tanış, Covid 19’a rağmen hizmetlerimiz aksamadı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.06.2020  11:38:00 eklendi.

 Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle özel bir ekip kuran Gürpınar Belediyesi, LGS sınavı öncesi ilçedeki okulları dezenfekte ederek öğrenciler için hazır hale getirdi.


2019 yılında 170 bin metrekare parke taşı çalışması ile bir rekora imza atan Fen İşleri Müdürlüğü bu yıl ise Covid-19 salgınına rağmen 130 bin metrekare çalışmayı programa aldı.


Bir diğer yandan metruk binaların yıkımını gerçekleştirilen ekipler aynı zamanda mahalle yollarının bakım ve onarımına aralıksız devam ediyor.


İlçe genelindeki çalışmaları titizlikle takip eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Gürpınar Belediyesi olarak Covid-19' ile mücadelemizi sürdürürken, bir yandan da hizmet üretmeye devam ediyoruz. Korona virüsüne rağmen Belediye olarak bütün yükümlülüklerimizi aksatmadan yerine getiriyoruz. Durmuyoruz, taş üstüne taş koymanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.


Vatandaşlardan gelen her türlü talebin önemle dikkate alındığını belirten Başkan Tanış,  şu ifadelere yer verdi:

“Fen İşleri ekiplerimiz rutin işlerinin yanında şeffaf belediyecilik anlayışıyla e-ihale üzerinden 130 bin metrekare parke taşı yapım işi ihalesi gerçekleştirdi. Kısa süre içerisinde çalışmalarına başlanacak. Bununla beraber Gürpınar’ın makus tarihini değiştirecek Hoşap ve Fabrikalar Projelerinin de ihaleleri kısa süre içerisinde yapılacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin dört bir yanında temizlik işlerinin yanında park, bahçelerde bakım ve onarım çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Gürpınar Belediyesi olarak salgınla mücadelenin yanı sıra rutin hizmetlerimize de aksatmadan aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Millete hizmet yolunda tevazu, samimiyet ve gayretle Memleket İşi, Gönül İşi diyerek yolumuza devam edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler