son dakika haberleri

Başkan Tanış çalışmalara başladı

Van’ın Gürpınar Belediyesi kırsal alanda bulunan mahalle ve sokaklarda yol yapım çalışmaları ile metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Tanış çalışmalara başladı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.04.2019  14:40:00 eklendi.

 Gürpınar Belediyesi Başkanı görevini devir alan Hayrullah Tanış çalışmalarına başladı. İlk çalışması olarak ilçede yarım kalmış yollar ile çevre kirliliği ve tehlike arz eden metruk yapılarının yıkımı oldu. Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçenin birçok noktasında sürdürdüğü yol yapım çalışmaları kapsamında, Yaramış Mahallesi'nde bulunan Sado ve Adil mezrasında çalışmalara ağırlık verdi. Çevre sağlığını tehdit eden metruk yapıları da yıkan belediye ekipleri, mezra içi yolların bakım ve onarımını gerçekleştirerek ulaşımdaki sorunları ortadan kaldırıyor. 

 

Mevsim şartları uygun olduğu sürece daha konforlu yollar için durmadan çalışacaklarını kaydeden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Gürpınar halkı hizmetlerin en güzeline layık. Yaramış Mahallemizdeki yollar 10 yıldır çözüme kavuşturulması bekleniyordu. Artık havaların ısınmasıyla beraber ekiplerimiz, özellikle kış aylarında ulaşım sıkıntısı yaşanan yerlere ağırlık vererek stabilize yol çalışmalarını yapıyor. Belediyenin imkanları elverdiği ölçüde ilçe merkezine bağlı her mahallenin daha iyi imkanlara kavuşması için uğraş vereceğiz” dedi. 

 


Gürpınar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler