son dakika haberleri

Başkan Say, Futbol Okulu’nda Miniklerle Buluştu

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, çocukların spora teşvik edilmesinde, farklı etkinlikler oluşturarak keyifli vakit geçirmelerinde ve kötü alışkanlıklara yönelmelerinin engellenmesinde futbol okulunun önemli yer tuttuğunu söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Say, Futbol Okulu’nda Miniklerle Buluştu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.09.2019  10:50:00 eklendi.

  Çocuklara sporu sevdirmek, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bedensel ve ruhsal olarak gelişimlerine katkı sunmak, yeteneklerine göre eğitmek ve Türk sporuna yeni sporcular kazandırmak amacıyla Edremit Belediyesi tarafından kurulan 'Futbol Okulu' eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Edremit Belediyesi Futbol Okulu'nu ziyaret ederek futbol branşında eğitim gören çocuklarla bir araya gelen Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 4 ayrı semt sahasında yaklaşık 320 çocuğun eğitim gördüğü öğrencilerle keyifli anlar yaşadı. Çocuklarla sohbet ederek, top oynayan Başkan Say, onlara tavsiyelerde bulunarak, daha sonra maçlarını izledi.


  Amaçlarının çocuklara sporu sevdirmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak bedensel ve ruhsal olarak gelişimlerine katkı sunmak olduğunu ifade eden Başkan Say, iyi ve ahlaklı sporcunun hem kendisine hem de memlekete faydalı olacağını  belirtti. Başkan Say, “Futbol Okulumuzda eğitim gören çocukların coşku ve heyecanını görmekten son derece mutluyuz. Şu ana kadar 320 öğrencimiz futbol okullarımıza kayıt yaptırmış bulunmakta. 4 ayrı semt sahamızda çocuklarımız hocalarımız eşliğinde faaliyetleri yürütmektedirler. Bu son derece sevindirici ve güzel bir gelişme. Çocuklarımız adına bizlerde mutluyuz” dedi.  

 

 

 

 


         Çocuklara ikramlarda da bulunan Başkan Say, daha sonra topluca hatıra fotoğrafı çektirdi. 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler