son dakika haberleri

Başkan Berge, Bu Sanayi Sitesi Van'a yakışacak

VAN ESOB Başkanı İsa Berge, Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin Van’a yakışacağını söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkan Berge, Bu Sanayi Sitesi Van'a yakışacak
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.05.2019  02:02:00 eklendi.

 Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi, olağan genel kurulu yapıldı. Kooperatif Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Akalın’ın divan başkanlığında ve Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO)’da yapılan genel kurula Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge, Kooperatif Başkanı Fahri Solmaz, Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün ve esnaf katıldı.

 

 

 

“Marifet iltifata tabiidir”

Projesi tamamlanan sanayi sitesi ile ilgili konuşan VAN ESOB Başkanı İsa Berge, Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin Van’a yakışacağını söyledi. Proje sürecinde zorlu badirelerin atlatıldığını anlatan Berge, “Marifet iltifata tabiidir. Başkanlarımız projenin hayata geçmesi için büyük emekler verdiler. Günlerce Ankara’da kalıp projenin takibini yaptılar ve işi son aşamaya getirdiler. Şehrimize katma değer sağlayacak olan sanayi sitesinin, Van’ımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

“İstihdama katkı sağlayacak”

Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün, Türkiye genelinde sanayi sitelerine tahsis edilmiş en fazla alanın Van için ayrıldığını söyledi. Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin önemli bir istihdam kaynağı olacağını vurgulayan Gün, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

“Ortaklarımız bize yardımcı olmalı”

İşyeri sahibi olacak ortaklarından destek isteyen Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fahri Solmaz, “Büyük zorlukları atlatarak bugünlere geldik. Projemizi tamamladık, üye güncellemelerimizi yaptık, şimdi de arsaların tarafımıza satışının gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Tapu çalışmalarına başladık ve dosyamızı ilgili kurumlara teslim ettikten sonra satış gerçekleşecek. Üyelerimizden maddi anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini bekliyoruz. Projemiz ihaleye çıkarılacak ve sanayi ve teknoloji bakanlığımız tarafından yapılacak.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler