son dakika haberleri

Başkaleli öğrencilere kırtasiye malzemesi desteği

Van’ın Başkale ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Çaldıran İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye paketi hediye edildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkaleli öğrencilere kırtasiye malzemesi desteği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.12.2016  10:58:00 eklendi.

 İlçeye bağlı Çaldıran Mahallesi Sağlık Ocağında görevli Aile Hekimi Dr. Aytaç Akdağ, Çaldıran İlk ve Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerin maddi yetersizliklerden dolayı kırtasiye malzemelerinin eksik olduğunu öğrenince arkadaşı olan LG Van Bölge Müdürü Uğur Gezgen ile irtibata geçti. LG Van Bölge Müdürlüğünün talebini olumlu karşılayarak, Çaldıran İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 300 öğrenciye kırtasiye malzemesi gönderdi. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa, Çaldıran Aile Hekimi Dr. Aytaç Akdağ ve LG Van Bölge Müdürü Uğur Gezgen, öğrencilere hediye paketlerini dağıttı. Burada konuşan LG Bölge Müdürü Gezgen; Çaldıran İlk ve Ortaokulunun bundan sonraki süreçte de bütün ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi. Gezgen, “Bu gibi durumlar bizlere intikal edildiği vakit, her konuda yardımcı olmaya hazırız. Bayrağımızın dalgalandığı her yer bizim memleketimizdir, yurdumuzdur, yardım etmeye hazırız” dedi. 
 

Okulun 3. sınıfında eğitim gören Pınar Şener de, hediye paketlerini gönderenlere teşekkür etti.

 

Gönderilen yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olan Çaldıran Aile Hekimi Dr. Aytaç Akdağ ise, “Buraya geldiğim zaman ekibimle sadece sağlık amaçlı değil, hem eğitim hem sosyal yaşam açısından elimizden ne geliyorsa faydalı olmaya çalışıyoruz. Haftada bir okulda, hafta içi de sağlık ocağında çocukların sağlık sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

300 hediye paketinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Samsa ile okul müdürü Gülay Kelek, LG Genel Müdürlüğüne teşekkür ettiklerini belirtiler.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler