son dakika haberleri

Başkale'deki sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Van’ın Başkale ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında yaşanan sel felaketine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'deki sel felaketinin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.07.2020  23:40:00 eklendi.

 Van ve çevresinde hafta sonu etkili olan sağanak yağış, Başkale ilçesinde dereleri taşırdı. O esnada bölgede deprem enkazı kaldırma çalışmalarını yürüten Ser-Bal İnşaat Şirketi ekiplerinin verdiği kurtarma çalışmaları ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Ömerdağı ve Büklümdere mahallerinde çekilen görüntülerde, sel sularının sokaklara dolduğu görülürken, Ömerdağı Mahallesi’ndeki görüntülerde ise iş makinelerinin yardımıyla mahsur kalan hayvanları kurtaran işçiler görülüyor. Deprem enkazını kaldırma çalışmalarının yürütüldüğü Ömerdağı Mahallesi’nde sel baskını esnasında iş makinelerinin olması büyük bir faciayı önledi.

Sel baskınında bazı çadır ve konteynerler hasar görürken, Başkale Belediyesi ekiplerince mahallelerde yol açma ve temizleme çalışmaları tamamlandı. Başkale Kaymakam Vekili Fatih Sayar, Başkale Belediye Başkan Yardımcıları Ekrem Dere ve Kemal Özkara, AFAD, Çevre ve Şehircilik Van İl Müdürlüğü ekipleri de mahallelerde incelemelerde bulundu.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler