son dakika haberleri

Başkale'de yüz yıllık tarihi çeşme halkın hizmetine açıldı

Van’ın Başkale ilçesinde Hafiziye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşme Başkale Belediyesi tarafından onarılarak yeniden inşa edildi. Belediye Eşbaşkanları Şengül Polat ve Erkan Acar, tarihi çeşmeyi halkın hizmetine açtı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'de yüz yıllık tarihi çeşme halkın hizmetine açıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.07.2019  13:20:00 eklendi.

Başkale Belediyesi halkın talebi üzerine merkez Hafiziye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşmeyi onararak halkın hizmetine sundu. Çeşmenin açılış törenine Başkale Belediye Eşbaşkanı Şengül Polat ve Erkan Acar, belediye meclis üyeleri belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Eşbaşkanlar ve beraberindekiler mahalle halkı tarafından karşılandı.


Tarihi çeşmenin musluğunu açarak su içen Eşbaşkan Acar, “Bu çeşme ilçemiz için çok önemli bir yeri vardır. 100 yıldır halkımız su ihtiyacını bu çeşmeden sağlıyordu. Bize gelen talepler çeşmenin yeniden yapılmasıydı. Belediye olarak halkımızın istekleri bizim için önemlidir. Yaptığımız çalışma ile kullanılamaz halde bulunan bu çeşmeyi onararak yeniden inşa ettik. Eski yıllarda olduğu gibi mahalle halkı buradan su içebilir, kadınlar halılarını bu çeşmenin yanında yıkayabilir. Çeşmeyi halkımıza ve çocuklara armağan ediyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olsun.” Dedi.


Mahalle sakinleri, "Arap Hamit'in çeşmesi" olarak bilinen ve dönemin Belediye Başkanı Mehmet Dicle tarafından yapılan ve hizmete kazandırılan tarihi çeşmenin yeniden inşa edilmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.


Eşbaşkanlar, beraberinde götürdüğü oyuncak ve futbol toplarını çocuklara dağıttı. Çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler