son dakika haberleri

Başkale'de Engelliler Günü Etkinliği

Başkale İlçemizde bulunan Özel Elbak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından Engelliler Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'de Engelliler Günü Etkinliği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.12.2017  17:12:00 eklendi.

Özel Elbak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulsleam Öztürk ve Eşi Zuhal Öztürk, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sami Karakelle ile Şahin Aşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Özkara, Özel Elbak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Erdal Yılmaz, kurucu müdür Birgül Yağızer, kurum öğretmenleri, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinlik öğretmenlerin günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla devam etti.


Ardından Özel Elbak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin karakalem resim çalışması ve şiir okuma becerileri büyük beğeni toplarken, Karakalem çalışması yapan Diyar Diker isimli öğrenci yaptığı resmi Başkan Vekili Öztürk’e hediye etti.


Programda söz alan Kaymakam Öztürk, “Engel bir insanın vücudunda bulunana uzuvlarda değil onun yüreğindedir. Her birimiz birer engelli adayıyız. İnsanoğlu olarak her birimizin yardıma ihtiyacı var. Bütün insanların olduğu gibi engelli kardeşlerimizin de sevgiye ihtiyacı var. Başkale Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın rahat dolaşabileceği bir şehir inşa ediyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.” Dedi.


Özel Elbak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu müdür Birgül Yağızer’in Başkan Vekili Öztürk’e kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür plaketi sundu. Program Öztürk’ün öğrencilere çeşitli hediyeler verdikten sonra hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler