son dakika haberleri

Başkale'de 8 Mart Şehitlerini Anma Günü

Van’ın Başkale ilçesinde, ‘18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü’ nedeniyle bir anma töreni düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'de 8 Mart Şehitlerini Anma Günü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.03.2018  21:41:00 eklendi.

4. Hudut Taburu’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk ve Şehitlik Abidesi’ne gül bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile başladı.


Daha sonra Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans Salonunda devam eden programda belediye kreşinde eğitim gören minik öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu. Daha önce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile süren program, öğrencilerin Afrin’deki askerlere yazılan mektupları 6. Hudut Alay Komutan Yardımcısı Başkale Garnizon Komutanı Vekilli Piyade Binbaşı Mehmet Köylü’ye teslim edilmesi ile sona erdi. 


Programa İlçe Kaymakamı ve Başkale Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, 6. Hudut Alay Komutan Yardımcısı ve Başkale Garnizon Komutanı Vekilli Piyade Binbaşı Mehmet Köylü, Cumhuriyet Savcısı Engin Karaman, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler