son dakika haberleri

Başkale'de 1 kişi at sırtında 60 kilo eroinle yakalandı

Van’ın Başkale ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda, İran üzerinden at sırtında yurda eroin sokmak isteyen 1 kişi, 60 kilo eroinle yakalandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'de 1 kişi at sırtında 60 kilo eroinle yakalandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 16.11.2017  17:01:00 eklendi.

 Türkiye ile İran sınırının güvenliğini sağlayan 6. Hudut Alay Komutanlığına bağlı Başkale 3. Hudut Tabur Komutanlığı Anıl Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri ile Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucu yurda yasa dışı yollardan eroin getirileceği bilgisine ulaşıldı.

 

Bu bilgiler doğrultusunda termal kameralarla keşif ve gözetleme faaliyeti yürütülürken, gece karanlığında atlı 2 kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tespit edildi.

 

Güvenlik güçleri belli bir mesafe Türkiye topraklarına giren şahısları yakalamak için operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda 1 kişi yakalanırken, diğer şahıs ise gecenin karanlığından faydalanarak kaçtı. İsmi açıklanmayan şahıs yakalanarak, at üzerinde bulunan 2 çuval içinde 60 kilo saf eroin ele geçirildi. Şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilirken, firar eden kişinin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

 

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler