son dakika haberleri

Başkale Kaymakamlığında tekerlekli sandalye hizmeti

Van’ın Başkale Kaymakamlığı, hükümet konağında engelli vatandaşların daha rahat işlerini yürütmeleri için tekerlekli sandalye hizmeti vermeye başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale Kaymakamlığında tekerlekli sandalye hizmeti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.03.2018  12:08:00 eklendi.

 Başkale Kaymakamlığı, engellilerin hükümet konağında rahat işlemlerini halletmesi için 2 tekerlekli sandalye aldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Nüfus Müdürlüğündeki işlemlerini daha rahat yapmak için alınan 2 tekerlekli sandalye, kuruma gelen engellilere hizmet veriyor. 

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) yardımları ile sandalyelerin alınması ile birlikte yürüme engelliler Başkale Kaymakamlığının katlarına çıkma ve dolaşmada zorluk çekmeyecek. 
 

İlçeye geldiği günden bu yana her zaman engellilerin yanında bulunan Başkale Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulselam Öztürk, “Engelliler, yaşlılar ve kadınlar önceliğimizdir. Engelli vatandaşlarımız yakınlarının sırtında taşımasına gönlümüz razı olmadı. Hükümet konağına gelen dezavantajlı vatandaşlarımızın devlet dairelerinde işlerini daha rahat yürütebilmeleri için 2 adet tekerlekli sandalye aldık. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye ve kaymakamlık olarak her zaman engellilerimizin yanındayız. Desteklerimiz devam edecektir” dedi.

 

 

 

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler