son dakika haberleri

Başkale Belediyesinden yarı olimpik yüzme havuzu

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzunun inşaat çalışmaları sona erdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale Belediyesinden yarı olimpik yüzme havuzu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.11.2019  17:12:00 eklendi.

 Başkale Belediyesi; Van'ı, Hakkari’yi, Yüksekova’yı bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edecek yeni sporcuların yetişmesi için yatırımlar yapıyor. Bu anlamda sportif alandaki dev yatırımlarından biri olan Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun inşaat çalışmaları bitti. İlçe halkının yoğun talepleri doğrultusunda yapımına başlanan Başkale Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, açılış için gün sayıyor. Başkale Belediye Başkanı Erkan Acar, beraberindekilerle havuzda incelemelerde bulundu. Yarı olimpik yüzme havuzunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Acar, yüzme havuzunun ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

3 bin 200 metrekarelik bir alanda oluşturulan tesiste 25 metre ve 6 kulvardan oluşan bir yarı olimpik yüzme havuzu, bir çocuk havuzu, 156 kişilik tribün, sauna, fitness center ve yönetici odaları yer alıyor.
 

Tepebaşı Mahallesi’ndeki meyve bahçesi ve mesire alanının hemen yanında inşa edilen yüzme havuzunun büyük bir cazibe merkezi haline geleceği ifade edilirken, Van ve ilçeleri başta olmak üzere Hakkâri ve Yüksekova’dan da insanların gelip yüzme imkânı bulabileceği dile getirildi.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler