son dakika haberleri

Başkale Belediyesi Kışa Hazır!

Başkale Belediyesi, ilçede ortalama 7 -8 ay süren kış mevsimine karşı tüm önlemlerini aldı. Belediyenin ilgili birimleri, olası kar yağışına ve akabinde yaşanabilecek her türlü aksaklığı giderecek kar küreme ve tuzlama aparatlı araçların hazırlıklarını tamamlayarak hizmete hazır hale getirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale Belediyesi Kışa Hazır!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 02.12.2016  10:09:00 eklendi.

Van’ın Başkale ilçesi, kış mevsiminde yoğun kar yağışı alan, kar ile soğukların ortalama 7-8 ay hüküm sürdüğü bir ilçe. Hem bölge hem de ilçe genelinde beklenen karın yağmaya başlamasıyla birlikte Başkale Belediyesi de kolları sıvadı. Kış hazırlıklarına önceden başlatan belediyenin ilgili birimleri kar gelmeden tüm hazırlıklarını tamamladı. Yurttaşların ve araçların çetin kış koşullarından olumsuz etkilenmemesi için belediyenin; Garaj ve Zabıta Amirliği ekipleri, koordineli bir şekilde tamamladıkları çalışmalarını halka sundu.


Başkale Belediyesi Garaj ve Zabıta Amirliği, ilçe genelindeki mahallelerde;4 kamyon şoförü 1 yedek, 6 operatör 1 yedek, oluşabilecek arıza durumlarında 4 teknik personel ile çalışmalarını sürdürecek. Amirlik bünyesinde bulunan; 1 adet greyder,4 adet damperli bıçaklı tuzlama aracı, 1 adet loder, 4 adet bekoloder ve 2 adet 4×4 pikap günün her saatinde halkın hizmetine sunulacak.

 


 

Alo İhbar Hattı 24 Saat Hizmet Verecek

Başkale Belediyesi, yoğun kar yağışında 17 personel ile ilçede yurttaşların herhangi bir sorun yaşamama için gece ve gündüz ekipleriyle birlikte hummalı bir çalışma hedeflemektedir. Ayrıca Zabıta Amirliği bünyesinde bulunan Alo 153 İhbar Hattı da yine 24 saat boyunca yurttaşların dilek ve şikâyetlerine açık olacak.


“ Biz Oluşabilecek Her Türlü Soruna Hazırlıklıyız ”

Önceki dönemlere ait sıkıntılara değinen Başkale Belediyesi Garaj Amiri Mehdi Çedik, birim olarak kışa hazırlıklı olduklarını belirterek çalışmaları hakkında bilgi verdi: “Bölgedeki çetin kış koşullarına rağmen önceki yıllarda; 1 adet loder,2 adet bekoloder ve 1 adet greyderimiz olmak üzere toplamda 4 aracımız vardı. Bu sebeple de karla mücadelede büyük sorunlar yaşanıyordu. Ancak belediyemizin; 2 adet damperli ön bıçaklı kamyon ile 2 adet bekoloder aracı filomuza katmasıyla araç sayımız 8’e yükselmiş oldu. Biz Başkale Belediyesi Garaj ve Zabıta Amirliği olarak 4 teknik personelle birlikte oluşabilecek her türlü soruna ve karla mücadeleye hazırız.” Dedi.


Öte yandan belediyenin tuzlama aparatlı araçları, ilk mesaisini yaparak ilçe merkezindeki caddelerde tuzlama yaptı.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler