son dakika haberleri

Başkale’nin Çehresi Değişiyor

Van’ın Başkale İlçesinde Başkale Belediyesi tarafından başlatılan çarşı merkezinde kaldırım yenileme ve dekoratif ışıklandırma çalışmalarının startı verildi. İlçede büyük bir heyecan yaratan proje ile birlikte ilçemizin çehresi değişecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale’nin Çehresi Değişiyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.09.2019  10:55:00 eklendi.

 Başkale’de çarşı merkezinde yer alan Mahmut Ertuş Caddesi, Kadir Saruhan Caddesi Şehit Kerim Aydın Caddesi, İskender Ertuş Caddesi ve Cumhuriyet Caddesinin modern bir yapıya kavuşturulması için Başkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan kaldırım yenileme ve dekoratif ışıklandırma çalışmaları başladı.

 

 

Çalışmalar kapsamında çarşı merkezinde görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları başlarken kaldırımların yenileme 60 gün sürecek çalışmalarla caddelerde sağlı sollu kaldırım ve dekoratif ışıklandırma, orta refüj, ağaçlandırma ve yeşillendirme işlemleri yapılacak.

 

 

Projenin tamamlanmasıyla çarşı merkezinin çok güzel olacağını belirten vatandaşlar “Belediyemizin yapacağı çalışmalar bizi çok memnun etti. Kaldırım ve ışıklandırma kentte ayrı bir hava katacaktır. Ve buradaki esnafında yüzünü güldürecektir. Biz yapılan bu çalışmadan dolayı belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

​​​​​​​


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler