son dakika haberleri

Başkale’de ‘Eğitim Değerlendirme’ toplantısı

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında Başkale ilçesinde ‘Eğitim Değerlendirme’ toplantısı yapıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale’de ‘Eğitim Değerlendirme’ toplantısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 10.01.2018  14:13:00 eklendi.

 Tepebaşı İmam Hatip Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van’ın 2019 yılında normal eğitime geçiş sürecinin hızla sürdüğünü belirterek, fiziki altyapının oluşması anlamında yoğun bir çalışmanın sürdüğünü belirtti. 2017-2018 eğitim öğretim yılında özellikle belediyelerin eğitime verdiği katkıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Kıyasettin Kırekin, öte yandan sosyal ve kültürel anlamda da Van ilinin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Proje bazında özellikle son dört yılda Van’ın Türkiye’nin ilk beş ili arasında yer aldığını belirten Kırekin, bu anlamda öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği performansın takdire şayan olduğunu belirtti.

 

Kırekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Başkale’nin bizim için ne kadar değerli olduğu ve ilçede 15 bine yakın öğrencimiz için ne gerekiyorsa yapmamız lazım. Eğitimin, öğretiminin ve öğretmenin olmadığı yerde cehaletin vardır. Geleceğimiz hep aydın olacaktır.”
 

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda; yeni eğitim öğretim kurumlarının yapılması için tahsis edilen arsaların durumu, devam eden yatırımlar ve yapılacak olan yeni okulların durumunun görüşüldüğü toplantıda; destekleme kursları, akademik başarı, okullaşma oranı, taşımalı sistem, pansiyonların genel durumu, iş ve işleyişi, öğrencilerin okula devamı ve devamsızlık konuları, iş güvenliği ve sağlığı, değerler eğitim, okulların temizliği ve hijyen gibi konular da ele alındı.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler