son dakika haberleri

Barzani: IŞİD'e yardım edenlerin sonu...

Mesud Barzani, IŞİD'e yardım edenlerin sonunun IŞİD'le aynı olacağını söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Barzani: IŞİD'e yardım edenlerin sonu...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2017  10:16:00 eklendi.

Mesud Barzani, Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer’ı makamında kabul etti. 


Başkan Barzani, Erbil’in Pirmam (Selahaddin) ilçesindeki Başkanlık Ofisi’nde Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer’la yaptığı görüşmede, Kürdistan Bölgesi’ndeki göçmenlerin durumu ve IŞİD’le savaş hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 


Başkan Barzani, “IŞİD ilk saldırılarını gerçekleştirdiği dönemde, bölgedeki gizli hücreler, destek verip peşmergeyi sırtından hançerledi. Bu yüzden büyük kayıp  verdik ancak IŞİD’e yardım eden herkesin akıbeti de IŞİD gibi olacak” dedi. 


Kürdistan Bölgesi’ne sığınan göçmenlerle ilgili Barzani, “Bu kadar zorluk ve ekonomik sıkıntının yanında, Kürdistan Bölgesi’ne sığınan ve sayıları bir hayli çok olan göçzedeler, bölgemize büyük bir yük oldu ancak bu kadar göçzedeyi, farklı dinde farklı dilde insanı misafir ettiğimiz için gururluyuz” ifadesini kullandı.


Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer de, “Hiçbir kural ve değere saygı duymayan bir düşmanla savaşmanın ne kadar zor olduğunu anlayabiliyoruz. Nitekim silahlı güçlerinize her zaman bu değerlere saygı göstermeleri yönünde talimatlarda bulunduğunuzu da biliyoruz. Bu bizim açımızdan takdire şayandır” ifadesini kullandı. 


Peter Maurer, Kürdistan Bölgesi’nin bu süreçte bölgede bir örnek teşkil etmeyi başardığını vurgulayarak, Başkan Mesud Barzani’ye teşekkür etti. (Rudaw)


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler