son dakika haberleri

Bakan Özhaseki Van’a geliyor

Van’ın sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü Van Güçbirliği Platformunun Mütevelli Heyeti, dokuzuncu kez bir araya geliyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bakan Özhaseki Van’a geliyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.05.2018  14:32:00 eklendi.

Son olarak 10 Mart 2018 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan ve bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirilen Van Güçbirliği Platformu’nun dokuzuncu toplantısı, 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 16.00’da “Van İlinin Çevre ve Şehircilik Alanındaki Sorunları ve Çözüm Önerileri” gündemiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı  Mehmet Özhaseki ve beraberindeki bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.


Bugüne kadarki toplantılarında Van’ın öncelikli sorunlarını ele alarak farkındalık oluşturmaya ve çözüm üretmeye çalışan platform, bu kez Van ilinin “Çevre ve Şehircilik” alanındaki sorun ve çözüm önerilerini masaya yatıracak.


 

Van Güçbirliği Platformu, mütevelli heyeti, yönetim kurulu, ihtisas komisyonları ve sekretaryadan oluşuyor. Mütevelli Heyeti başkanlığını Van Milletvekili Prof. Dr. Beşir Atalay’ın, Yönetim Kurulu başkanlığını ise Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun üstlendiği Van Güçbirliği Platformu’nun sekretaryasını Van Valiliği ile Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) yürütüyor. Platformun üyeleri arasında ise vali, milletvekilleri, belediye başkanları, rektör, meslek kuruluşları ve meslek odaları başkanları, iş dünyası ve sanayicilerin temsilcileri, sendika, vakıf ve basın kuruluşlarının temsilcileri bulunuyor.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler