son dakika haberleri

Bahçesaray'dan Van'a sosyal ve kültür gezisi

Van'ın Bahçesaray Kaymakamlığı ve Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen sosyal ve kültür gezisinde 600 öğrenci Van'a geziye götürüldü.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bahçesaray'dan Van'a sosyal ve kültür gezisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.10.2017  11:39:00 eklendi.

Bahçesaray Kaymakamlığı ve Bahçesaray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen sosyal ve kültür gezisine 225 sekizinci sınıf öğrencisi, 135 onbir ve o ikinci sınıf öğrencisi ve 225 yedinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplamda 600 öğrenci 40 araçla Van'a geziye götürüldü.


Gezi boyunca öğrenciler Van Türk Telekom Fen Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Van Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni ziyaret ettikten sonra son olarak ta Van Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda açılan kitap fuar alanını ziyaret ederek hayatlarında unutamayacakları güzel bir gün yaşadılar. Gezide her araçta rehber öğretmen görevlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım Erva gezi ile ilgili olarak, "Çocuklarımıza Van ilimizin en iyi ve kaliteli liselerini göstermek, üniversite de derse katılmak, buranın ortamını ve havasını solumak hem de kitap fuarına gidip yazarlarla tanışıp kitapları inceleyip beğendiği kitapları alıp okumak. Bu çocuklara özgüven kazandırmakla beraber kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Kendini daha rahat ifade etme buna benzer bir iyi ve güzel alışkanlıklar kazanmasını sağlayacaktır. Bu anlamda gezi boyunca başta İlçe Kaymakamımız Mehmet Özcan beye desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Gezide bizlere eşlik eden idareci öğretmen şoför ve taşımadan sorumlu sahil turizm firmasına teşekkür ederim " dedi.

 

 

 

 

 

 

 


Bahçesaray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler