son dakika haberleri

Bahçesaray’da yıllardır ihmal edilen su sorunu Vaski tarafından çözüldü

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ekipleri su diyarı olarak bilinen bugüne kadar ihmal edilip su sıkıntısı yaşayan Bahçesaray İlçesi İslam Mahallesine yeni su hattı çekti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bahçesaray’da yıllardır ihmal edilen su sorunu Vaski tarafından çözüldü
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.08.2020  11:08:00 eklendi.

 Yaptığı hizmetlerle vatandaşın büyük takdirini toplayan VASKİ kırsal mahallelerdeki altyapı ve su hattı çalışmalarını sürdürüyor. Birçok yeni mahalleyi hizmetle tanıştıran VASKİ uzun yıllardır ihmal edilen, hemen hemen her noktasından akarsuların akmasına rağmen susuzluk sorunu yaşayan, Bahçesaray İlçesi İslam Mahallesi Hakkıbey ve Köşk sokaklarında çalışma başlattı. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu kısa sürede tamamlanan 2 bin 500 metrelik su hattıyla, mahalle halkının yıllardır yaşadığı su sıkıntıları da son buldu.  


 


Ekiplerin yoğun olarak çalıştığı bölgeye gelen Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, VASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Bahattin Önder ile Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç'ten çalışmalar hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu. Bahçesaray İlçesinin Mahalleleri onca su kaynağının varlığına rağmen halen su sıkıntısı yaşadığını söyleyen Arvas “Bugüne kadar birçok kez su sıkıntısı konusunda yetkililere taleplerimiz oldu. Sağ olsun Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez ve VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan’ın gayretleri sonucu İslam Mahallemize yeni su hattı çekme çalışmalarına başlandı. İlçem adına Sayın Valimize, Genel Müdürümüze ve ekiplere teşekkür ederim. Hizmet edenler asla unutulmazlar" dedi. 


Bahçesaray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler