son dakika haberleri

Bahçesaray'da yaban hayvanlara yem desteği

Van'ın Bahçesaray ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiler, yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bahçesaray'da yaban hayvanlara yem desteği
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.01.2020  10:49:00 eklendi.

 Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına alan kar yağışı, Van'ın Bahçesaray ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bir çok kırsal mahalle ve mezra yolu ulaşıma kapanırken, kar yağışı ile birlikte insanlar kadar yaban hayvanları da etkileniyor. AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı öncülüğünde Bahçesaray Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Affan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli öğretmenler, hayvanseverler ile birlikte 6 torba buğday, 200 kilo tavuk eti, hçsebze, meyve, ekmek ve ayılar için bal doğaya bırakıldı.

 

Başkan Sabırlı, yaklaşık bir haftadan buyana Bahçesaray'da kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilediğini söyledi. İnsanlar kadar yaban hayvanlarının da etkilendiğini ifade eden Başkan Sabırlı, "Kardan dolayı etkilenen yaban hayvanları için ilçe halkı ile birlikte buğday, ekmek, sebze meyve ve ayılar içinde 3 kutu balı doğaya bıraktık. Bundan sonra belli aralıklarla doğaya yiyecek bırakma çalışmalarımız devam edecek" dedi.
 
 
 

 


Bahçesaray |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler