son dakika haberleri

Avcı: ortak sorunlarımıza birlikte çözüm üreteceğiz

Van Büyükşehir Belediyesi Stratejik Plan hazırlığı çalışmaları kapsamında Yaşayan sizsiniz, yön veren de siz olun sloganıyla düzenlenen forumda kentin geleceği konuşuldu

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Avcı: ortak sorunlarımıza birlikte çözüm üreteceğiz
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.07.2019  19:37:00 eklendi.

 “Yaşayan sizsiniz, yön veren de siz olun” sloganıyla düzenlenen forumda konuşan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, katılımcı, şeffaf, özgürlükçü ve demokratiklik bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini dile getirerek, “Birlikte kentimizi yöneteceğiz diyoruz. Sorunlarımız ortaktır, çözümleri birlikte üreteceğiz” dedi.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Stratejik Plan hazırlığı çalışmaları kapsamında “Yaşayan sizsiniz, yön veren de siz olun” sloganıyla düzenlenen forumda kentin geleceği konuşuldu. Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen bugünün 2’nci forumuna Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Genel Sekreter Engin Akın, meclis üyeleri, genç ve engelli bireylerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Eşbaşkan Avcı, kayyum politikasını hatırlatarak, söz konusu politikanın talan politikası olduğunu söyledi. Eşbaşkan Avcı, “Ben çok mağduriyet edebiyatını örgütlemek istemiyorum. Oturup dizimizi dövmenin çok anlam ifade etmediğinin farkındayız. O yüzden ‘Kayyum böyle yaptı, kayyum pratiği şöyleydi, kayyum bizi böyle per perişan etti’ Bunlar artık anlamsızdır. ‘Kayyumdan ne bekliyordunuz?’ diye birileri sorduğunda ne söyleyebilirsiniz. Kayyum politikası zaten talan politikasıydı. İnsanlık dışı, insanlık ölçüleri, ahlak ölçüleri, kültür neyi gerektiriyorsa onun dışındaki her şey kayyum politikasında vardı” dedi.

 

 

 

‘ARKADAŞLARIMIZIN BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİZ’

İl genelinde 12 ilçede muhtarlarla toplantı aldıklarını dile getiren Eşbaşkan Avcı, “Merkezi ilçelerde mahalle halk toplantılarımızı yaptık. Muhtarların ve mahallerdeki halkın talepleri ve burada kaç gündür yaptığımız toplantılarda sizlerden gelen talepler önümüzdeki sürecin perspektifini oluşturacaktır. Ben hep söylerim sandıkta çıkmak başarıdır, doğru ama topluma, halka verdiğimiz sözün gereğini yerine getirmekte başarıdır. Bu yüzden dizimizi dövüp ağlamanın zamanı değil. Önümüze bakacağız. Önümüzdeki süreçte neler yapabiliriz birlikte planlayacağız. Zaten klasik belediyecilikten farkımız oradan anlaşılır. Geçmiş dönemimizi göz önüne getirdiğimizde çok güzel şeyler yaptık ama belediyecilik anlayışımızı birebir örgütledik mi? Pratikleştirdik mi? Bunu gönül rahatlığıyla diyemiyorum. Bunun sadece bizim ve bizim arkadaşlardan kaynaklı olmadığını da biliyorsunuz. Eğer başaramadıysak sistemin üzerimizdeki baskı faktörü belirleyicidir. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte arkadaşlarımızın geldiği noktadan hareketle bıraktığı yerden tamamlama ve görev sorumluluğumuz var. Biz bu sorumlulukla hareket etmeyi önümüze görev olarak koyduk ve başaracağız. Buna inancımız tamdır” diye konuştu.

 

 

‘BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ’

“Katılımcılık diyoruz, şeffaflık, özgürlükçü, demokratiklik diyoruz. Birlikte kentimizi yöneteceğiz diyoruz. Sorunlarımız ortaktır, çözümleri birlikte üreteceğiz. Belediyecilik anlayışımız birebir bunları kapsıyor” diyen Avcı, kadın özgürlükçü, ekolojik, demokratik, katılımcı şeffaflığın değerli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar bazen kayyum ve kayyum pratiğini sizlerle paylaştığımızda şunu söyleyebilirsiniz. ‘Hani yakınmayacaktınız?’ Yakınma amaçlı bir paylaşım olmadığını bilmenizi isterim. Şeffaflığı açmak zorundayız. Kabul etmediğimizi, her fırsatta reddettiğimizi, o zihniyeti mahkum edeceğimizi bilin diye söylüyorum. Yoksa oraya takılıp kalmayacağız, zamanımızda yok. Öyle bir lüksümüz de yok. Onun içinönümüzdeki sürece bakıyoruz. Dolayısıyla sizlerle başaracağımıza inanıyoruz.”

 

Eşbaşkan Avcı’nın konuşması sonrası forum, katılımcıların görüş ve önerilerini paylaşması ile devam etti.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler