son dakika haberleri

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 18-19 Mart tarihlerinde açık lise sınavlarına giren binlerce aday bu sorunun cevabını merak ediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 01.04.2017  00:13:00 eklendi.

AÖL sınav sonuçları ne zaman açılanacak? Liseyi örgün olarak okuma şansı bulamayan ve açıktan okuyan binlerce aday 18-19 Mart cumartesi ve pazar günleri açık lise sınavlarında ter döktüler. Şimdi binlerce aday merakla sınav sonuçlarını beklemeye başladı. Peki, yüz binlerce aday tarafından arama motorlarında binlerce kez aranan AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm ayrıntılar...


AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 19-20 Mart tarihinde gerçekleştirilen AÖL 2. dönem sınavı, 25 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Sürecin bu yıl da aynı şekilde ilerleyebileceği düşünülüyor. Bu duruma göre ise sonuçların 24 Nisan Pazartesi günü erişime açılacağı düşünülebilir. 


SINAV KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

18-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 2. dönem sınavının soruları, internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Toplamda 3 oturum halinde gerçekleştirilen sınavın soruları, cevap anahtarlarıyla birlikte adaylara sunuldu. Adayların soru kitapçıklarını görüntüleyebilmesi için bilgisayarlarında PDF programına sahip olmaları gerekecek.


SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN...


AÖL SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Açık lise sınav sonucunu öğrenmek için aşağıdaki resme tıklamanız gerekiyor. Linkte öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. 


Eğitim |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler