son dakika haberleri

Ankara diye Van’a bırakılan 50 Afganlıya Mehmetçik sahip çıktı

İnsan tacirleri tarafından kişi başı bin 100 dolar alındıktan sonra Ankara yerine Van’ın Muradiye ilçesinde yol kenarına bırakılan 50 Afganistan uyruklu kaçak şahsa Mehmetçik sahip çıktı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ankara diye Van’a bırakılan 50 Afganlıya Mehmetçik sahip çıktı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.04.2018  14:18:00 eklendi.

 Ünseli Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Muradiye-Erciş karayolu yakınında bir grup insan tespit edildi. Yapılan araştırmalar sonucu aralarında biri bebek ve 2 kadının da bulunduğu 50 Afganlı, Ünseli Jandarma Karakol Komutanlığına getirildi. 


Yürümekten dolayı ayaklarında ödem oluşmuş 

Gece saat 03.00 sıralarında Afganistan uyruklu şahısların sağlık taraması yapıldı. Yürümekten dolayı ayaklarında ödem ve yara oluşan kadına gerekli tıbbi müdahale yapıldı. Jandarma tarafından kaçak şahıslara yemek ikram edilirken, çocuklara ise çikolata verildi. Çocukları yakından seven jandarma ekipleri, Mehmetçiğin farkını bir kez daha gösterdiler. 

 

Türkçe bilen Ahmet Kasım isimli Afganlı, Ankara’ya gideceklerini belirterek, “Bizi getiren şahıslar, karanlıkta bizi yol kenarına bıraktılar, neresi olduğunu bilemedik. Yol boyunca 3 saat kadar yürüdük. Jandarma bizi buldu ve buraya getirdi. Biz adam başı bin 100 dolar verdik” dedi. 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler